Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) koupil do svého portfolia společnost CS SOFT, inovativního českého vývojáře softwaru pro řízení letového provozu.

Miliardář Jaroslav Strnad rozšířil své impérium. Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) koupil do svého portfolia společnost CS SOFT, inovativního českého vývojáře softwaru pro řízení letového provozu s dlouholetou tradicí. Cena transakce je neveřejná.

CZECHOSLOVAK GROUP a.s., průmyslový holding stoprocentně vlastněný českým podnikatelem Jaroslavem Strnadem a řízený jeho synem Michalem z pozice generálního ředitele, má hlavní pilíře podnikání v automobilovém, železničním a obranném průmyslu.

Silně se ale rozvíjí i v oblasti leteckého průmyslu: jeho členem jsou i letecké opravny Job Air Technic či společnost European Air Services orientovaná na výcvik a další služby v letectví.

CS SOFT a.s. se primárně zabývá výzkumem, vývojem, implementací a následným servisem ATM (Air Traffic Management) řešení pro specifickou oblast letectví – řízení letového provozu. Společnost byla založena již v roce 1988 inženýrem Ivanem Camrdou, který společnost dodnes řídí.

Mezi nejvýznamnější zákazníky CS SOFTu patří kromě českého státního podniku Řízení letového provozu ČR i organizace řídící letový provoz ve Spojených arabských emirátech, v Bangladéši, na Filipínách, v Izraeli, Litvě, Indonésii, Slovinsku či USA.

„Kromě orientace na tradiční průmysl míříme i na high-tech odvětví. Díky naší celosvětové obchodní síti chceme plnit roli strategického investora, který přinese CS SOFTu expanzi na nové trhy a posílí jeho postavení vůči silným konkurentům v Evropě i ve světě,“ uvedl Michal Strnad, generální ředitel CZECHOSLOVAK GROUP.

„Společnost, kterou jsem budoval, oslaví příští rok již 30 let své existence. Jsem hrdý na své zaměstnance a na to, co jsme v CS SOFTu za tu dobu dokázali. Naše dlouholetá praxe v oblasti vývoje a zavádění systémů pomohla pozvednout úroveň poskytování služeb řízení letového provozu v ČR i některých dalších zemích,“ uvedl Ivan Camrda, zakladatel a majitel CS SOFTu.

Zároveň se podle něj podařilo vytvořit zajímavé, provozně ověřené portfolio produktů, pro které by podnik chtěj najít ještě větší uplatnění v zahraničí.

„Jsem proto rád, že o nás projevil zájem právě holding CZECHOSLOVAK GROUP, kterého považuji za významného hráče v československém průmyslu se sympatickou filosofií podnikání a který dokázal úspěšně expandovat do zahraničí. Od naší spolupráce si slibuji zejména zvýšení naší konkurenceschopnosti a podporu v mezinárodním obchodu,“ dodal.

Camrda bude se svým synem ve společnosti dál manažersky působit a řídit ji po stránce budoucího rozvoje. Holding CZECHOSLOVAK GROUP a jeho obchodně orientované společnosti budou přinášet CS SOFTu nové obchodní příležitosti.

(pel)