Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Cena ropy WTI je nejvyšší za tři roky

Ceny ropy stouply na nejvyšší hodnoty od roku 2014. Budoucí dodávky americké ropy WTI se prodávaly ve středu ráno za 63,47 USD. U ropy Brent dosáhla cena 69,19 USD/barel. Od prosince cena ropy stoupla o 13 %.

Kodak připravuje vlastní kryptoměnu KODAKCoin

Kodak ve spolupráci s firmou WENN Digital vytvoří vlastní kryptoměnu KodakCoin. Ta bude fungovat v rámci zabezpečené platformy pro registraci fotografií KodakOne. Za poskytnutí licence k nahraným fotografiím dostanou jejich autoři zaplaceno v nové kryptoměně.

Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí vzrostla o 5 procent

Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí roku 2017 vzrostla meziročně o 5 %. Meziroční růst HDP byl tak v loňském 3. čtvrtletí nejvyšší za poslední dva roky. Ve 2. čtvrtletí HDP stoupl meziročně o 4,7 %.

Správce Viktoriagruppe podal na ČR žalobu kvůli naftě

Insolvenční správce zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe Mirko Möllen podal žalobu na vydání nafty, kterou mělo Česko uskladněnou v Německu. Naftu za miliardu korun správa teprve před nedávnem přivezla zpět do ČR.

Lufthansa je opět v čele evropských linek

Německá společnost Lufthansa se v roce 2017 vrátila na post největšího leteckého přepravce v Evropě z hlediska počtu cestujících. Firma loni přepravila rekordních 130 milionů pasažérů, což je o 18,6 % více než v roce 2016. Předstihla tak irský Ryanair, který vykázal nárůst o 10 % na 129 milionů cestujících.

(pel)