Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Pepsi si objednala 100 kamionů Tesla Semi

Společnost PepsiCo si od amerického výrobce elektromobilů Tesla objednala 100 elektrických nákladních vozů Tesla Semi. Výrobce nealkoholických nápojů z USA tak hodlá snížit emise a náklady na palivo.

E-shopy čekají rekordní vánoční tržby

Tržby e-shopů před Vánocemi letos stoupnou na 38 miliard Kč, téměř dvakrát víc než před třemi lety. Vyplynulo to z odhadů Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Celkový celoroční obrat e-commerce by měl letos přesáhnout 115 miliard Kč.

Pražská teplárenská zdraží teplo o 2,8 %

Pražská teplárenská zvýší od ledna 2018 většině zákazníků cenu tepla v průměru o 2,8 %. Domácnosti v bytě s rozlohou 65 metrů čtverečních s průměrnou spotřebou 25 GJ za rok se měsíční náklady zvýší o zhruba 45 Kč.

Zurich Insurance je díky akvizici největší životní pojišťovnou v Austrálii

Švýcarská pojišťovna Zurich Insurance se dohodla na koupi aktivit v oblasti životního pojištění australské a novozélandské bankovní skupiny ANZ za 2,1 miliardy USD (45,7 miliardy Kč). Stala se tak největší životní pojišťovnou v Austrálii.

Pojišťovny lidem zaplatily většinu škod po orkánu Herwart. Celkový účet po větrné se mírně zvýšil

Pojišťovny vyřídily už tři čtvrtiny škod občanů a třetinu škod podnikatelů po orkánu Herwart. Celkem vyplatily občanům 270 milionů Kč, což je téměř polovina plnění mimo podnikatelskou sféru. Celková odhadovaná pojištěná škoda vzrostla na 1,45 miliardy Kč.

(pel)