Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Škoda Auto staví novou lakovnu za více než 5 miliard

Škoda Auto investuje 214,5 milionu eur (zhruba 5,5 miliardy Kč) do nové lakovny v Mladé Boleslavi. Vzniknout má 650 pracovních míst, celková kapacita lakoven automobilky vzroste o 600 na 2700 karoserií denně. Provoz by měl být zahájen v červnu 2019.

Akcionáři Agpi schválili prodej vepřína v Letech za 450 miliónů státu

Akcionáři společnosti Agpi, majitele vepřína v Letech, schválili převod areálu na stát za 450,8 milionů Kč. V areálu vznikne památník romského holocaustu. Právní zástupce minoritního akcionáře firmy hodlá podat proti usnesení valné hromady firmy žalobu.

Venezuela chce ekonomickou krizi řešit vlastní kyberměnou

Venezuela zavede virtuální měnu, která zemi pomůže bojovat proti „finanční blokádě“ ze strany Spojených států. Nová měna s názvem „petro“ bude kryta venezuelskými rezervami ropy a dalších přírodních zdrojů.

Majitel čtyřiceti tisíc hornických bytů po OKD definitivně setřásl insolvenci

Miliardář Pavol Krúpa nepochodil s insolvenčním návrhem na vlastníka 40 000 bývalých hornických bytů po OKD ani u Vrchního soudu v Olomouci. Tamní soudce potvrdil prvoinstanční rozhodnutí z dubna 2017. V něm soudce insolvenci na firmu zamítl jako neodůvodněnou.

Vichřice Herwart sníží zisk Lesů ČR o 600 milionů

Ztráta státního podniku Lesy České republiky (LČR) z říjnové vichřice Herwart bude asi 600 milionů Kč. Vichřice ve státních lesích poničila asi 1,5 milionu metrů krychlových dřeva, což je asi 19 procent celoročních těžeb.

(pel)