Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


ČEZ prodá černouhelnou elektrárnu Varna Bulharům

Energetická firma ČEZ prodá odstavenou černouhelnou elektrárnu Varna bulharské společnosti SIGDA OOD. Nabídku ČEZ vybral jako nejlepší ve výběrovém řízení a s firmou se už dohodl na podmínkách transakce. Konečná cena bude stanovena k datu prodeje.

Dluhy českých domácností v září přesáhly 1,5 bilionu

Dluhy českých domácností v září dále rostly, proti srpnu se zvýšily o více než 6,5 miliardy na 1,506 bilionu Kč. V meziročním srovnání dlužily domácnosti o 107,8 miliardy Kč více.

Letos v ČR vzniklo i zaniklo více firem než před rokem

Za tří čtvrtletí letošního roku vzniklo 24 246 obchodních společností, což je o pětinu více než před rokem. Zaniklo jich 8500, meziročně o 40 % více. Meziroční přírůstek počtu i zániku firem zřejmě souvisí se zavedením EET.

Lesy ČR odhadly škody z vichřice na 1,4 milionu metrů krychlových

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) odhadl škody z vichřice na 1,4 milionu metrů krychlových poškozeného dřeva. Představuje to asi 1,4 milionu stromů. Nejvíce poškozené jsou lesy v Karlovarském kraji a na Vysočině. Finančně podnik škody zatím nevyčíslil.

Babiš je nejbohatším Slovákem

Andrej Babiš je nadále podle žebříčku Forbesu nejbohatším Slovákem, když jeho majetek letos přesáhl 3,39 miliardy eur (87 miliard Kč). Předseda vítězného hnutí ANO v nedávných volbách do české Poslanecké sněmovny má dvojí občanství a Agrofert Holding má na Slovensku nadále rozsáhlé podnikatelské aktivity.

(pel)