TATRA TRUCKS představila společně s ELTON hodinářská limitovanou edici hodinek PRIM Präsident. (Foto: Tatra)

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks spolu se společností ELTON hodinářská přichází na trh s limitovanou edicí hodinek PRIM Präsident. Hodinky odkazují na legendární vůz NW Präsident, který se v Kopřivnici začal vyrábět před 120 lety.

Slavný kopřivnický NW Präsident byl vůbec prvním automobilem se spalovacím motorem vyrobeným ve střední Evropě. Společnost TATRA TRUCKS nedávno uvedla na trh limitovanou edici PRÄSIDENT úspěšné obchodní řady nákladních vozidel TATRA PHOENIX Euro 6, která oslavuje 120. výročí od vzniku onoho legendárního vozu.

V rámci podpory prodeje novodobých präsidentů oslovila Tatra novoměstskou společnost ELTON hodinářská, která už v minulosti připravila několik úspěšných exkluzivních řad hodinek značky PRIM při různých příležitostech. Proto ELTON pro Tatru navrhl speciální edici primek, které obdrží každý zákazník, jenž si zakoupí vozidlo TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT.

Foto: Tatra

„Spolupráce s výrobcem hodinek PRIM pro nás představuje unikátní spojení dvou tradičních českých značek,“ uvedl Martin Šustek, obchodní a marketingový ředitel společnosti TATRA TRUCKS.

Speciální primky si mohou pořídit i další zájemci, kteří ocení originální hodinky vyrobené v omezeném množství.

„Hodinky jsme se rozhodli vyrobit ve dvou variantách. Limitovaná číslovaná edice 120 kusů je určená pro budoucí majitele vozů TATRA PHOENIX v edici PRÄSIDENT,“ vysvětlil Martin Pabiška, generální ředitel společnosti ELTON hodinářská.

Foto: Tatra

„V tuto chvíli je také vyrobeno 40 kusů hodinek bez pořadového čísla, které jsou určeny pro e-shop a do další distribuce,“ upřesnil Martin Pabiška.

Exkluzivní náramkové hodinky z novoměstské manufaktury jsou označeny historickým názvem Präsident na číselníku a laserovanými logy TATRA, Präsident a letopočtem 1897–2017 na dýnku hodinek. Luxusní vzhled dotváří černý řemínek z hovězí kůže.

Část hodinek už je vyrobena a fyzicky dodána, zbytek na své majitele teprve čeká. Obě firmy věří, že vzájemná spolupráce přispěje k zachování historického odkazu všech, kteří se v průběhu celé historie automobilky podíleli na vývoji a výrobě vozidel.

Foto: Tatra

(pel)