Chystá se stávka živnostníků. Svobodní vyzvali podnikatele, aby zavřeli symbolicky 1. 3. v poledne na 3 minuty prodejnu na protest proti EET.

Svobodní organizují celostátní stávku všech živnostníků a podnikatelů. Ti mají 1. března v poledne zavřít své prodejny na protest proti Babišově elektronické evidenci tržeb (EET), případně alespoň vylepit protestní plakáty. Právě první březnový den se rozběhne druhá vlna EET, která dopadne na dalších zhruba 250 tisíc podnikatelů z oblasti maloobchodu, velkoobchodu a internetových obchodů.

„Chceme spolu s podnikateli ukázat, že nesouhlasíme s EET. Vyzýváme živnostníky a podnikatele, aby zavřeli symbolicky 1. 3. v poledne na 3 minuty prodejnu nebo si alespoň vylepili na výlohu plakát podporující svobodné a jednodušší podnikání namísto dalších regulací,“ informoval předseda Svobodných Petr Mach.

„Od 1. března musí používat elektronickou evidenci tržeb vedle stravovacích zařízení i malí prodejci, e-shopy a velkoobchody. EET je další zbytečnou regulací, která ztěžuje vstup do podnikání a podnikání samotné. Jak ukázaly zkušenosti například z Chorvatska, zvýšení příjmů státního rozpočtu to nepřinese,“ vysvětlil místopředseda Svobodných Josef Káles. (sfr)