Hnutí Femen v den voleb prezidenta opětovně zaútočilo na prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát mnohem odvážněji, než před 14 dny. Aktivistka Femenu měla v ruce hůl jako symbol agrese a současně jako symbol kulhajícího Miloše Zemana. K útoku naštěstí došlo v ukrajinském Kyjevě, přičemž Zeman den trávil v Česku.

„Zeman – kulhavá příšera“, protestovala polonahá aktivistka Femenu u českého velvyslanectví v Kyjevě.

Polonahá aktivistka radikálního feministického hnutí Femen demonstrovala v první den druhého kola prezidentských voleb u českého velvyslanectví v Kyjevě. V ruce držela hůl a na prsou měla nápis „Zeman – kulhavá příšera“.

Strašlivý zjev kulhající příšery by podle názoru hnutí měl odstrašit rozumně uvažující Čechy od kandidáta Zemana. Zemanovo vítězství je Putinovým vítězstvím a Putinovo vítězství znamená smrt svobodného Česka,“ uvedlo hnutí Femen.

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček tuto aktivistku označil za „fanynku protikandidáta“.

Jiná aktivistka protestovala proti Zemanovi před dvěma týdny při prvním kole voleb, a to přímo ve volební místnosti během prezidentova hlasování v Praze. Křičela tehdy, že Zeman je „Putinova děvka“, přičemž nápis stejného znění měla také na obnaženém těle.