ČEZ Prodej zlevnil, na roční fixaci elektřiny mohou zákazníci ušetřit v průměru u elektřiny téměř 1 370 korun a u plynu přes 3 400 korun.

ČEZ Prodej přišel s novou cenovou nabídkou pro zákazníky, kteří preferují krátkodobé fixace. Elektřinu se závazkem na jeden rok nabídne domácnostem od 1. dubna za cenu 3 267 korun bez DPH na megawatthodinu. Průměrná domácnost se spotřebou 3,5 MWh za rok tak oproti dosavadnímu standardnímu ceníku ušetří 1 368 korun ročně s DPH.

ČEZ Prodej zlevňuje i roční fixaci plynu: nově ji zákazníci pořídí za 1 367 Kč/MWh za rok. Průměrná domácnost, která spotřebuje na vytápění 10 MWh plynu ročně, tak může ušetřit více než 3 400 korun.

Firma uveda, že dodržuje svoji strategii pravidelně promítat pokles velkoobchodních cen i do nabídky pro zákazníky. Letos zlevňuje už potřetí.

Zákazníci ČEZ Prodej mohou od 1. dubna využít roční fixovaný produkt na elektřinu i na plyn za nižší ceny. Oproti standardnímu ročnímu ceníku zlevňuje společnost elektřinu o více než 320 korun na megawatthodinu, u plynu je zlevnění více než 280 korun za MWh.

„Nový ceník ročních fixací od ČEZ Prodej patří opět k nejvýhodnějším produktům, jaké si lze aktuálně na českém trhu sjednat. Našim zákazníkům kromě příznivých cen nabízíme také služby a poradenství v oblasti energetických úspor, protože stále platí, že nejlevnější energie jsou ty, které se vůbec nespotřebují.“

„Například pořízením fotovoltaiky s baterií snížila třetina našich zákazníků spotřebu elektřiny o 20–40 % a pětina zákazníků dokonce v průměru o polovinu,“ řekl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

ČEZ Prodej tímto zlevněním pokračuje ve strategii, kterou nastavil již na začátku loňského roku, a postupně promítá zlevňování velkoobchodních cen energií do nabídky pro své zákazníky.

V loňském roce zlevňoval celkem čtyřikrát, letos snižoval v lednu cenu produktu ne dobu neurčitou a v polovině února nabídnul levnější fixované produkty. (sfr)