PRE od září zlevní cenu za dodávku elektřiny pro domácnosti o 20 % a plynu o 30 %.

Pražská energetika od září zlevní cenu za dodávku elektřiny pro domácnosti o 20 % a plynu o 30 %. PRE od 1. září sníží cenu dodávek elektřiny pro 700 tisíc nových i stávajících zákazníků.  Plošné snížení cen umožnil příznivý vývoj na velkoobchodním trhu.

Dotkne se to všech zákazníků, kteří nemají fixaci ceny.

Informovala o tom Pražská energetika.

PRE přistupuje k takto rozsáhlému snížení cen jako jeden z prvních dodavatelů na trhu, uvedla firma.

Nová cena silové elektřiny bude pro většinu zákazníků 3,95 Kč bez DPH za kilowatthodinu. Týká se domácností s vysokým tarifem (distribuční sazba D02d), které elektřinu nepoužívají k ohřevu vody a k topení.

Oproti současným zastropovaným cenám elektřiny jde o pokles o více než 20 %.

Nižší ceny čekají také na zákazníky s ohřevem vody. Zde je pokles cen ještě znatelnější. U distribuční sazby D25d (ohřev vody) bude cena ve vysokém tarifu 3,85 Kč bez DPH a v nízkém tarifu (dříve označován jako noční proud) 3,65 Kč. Obdobné nižší ceny se týkají také zákazníků s elektrickým topením.

Roční úspora pro typického zákazníka Pražské energetiky, který elektřinou neohřívá vodu a netopí, bude činit průměrně 1990 korun. Zákazníci s bojlerem ušetří v průměru za rok 5270 Kč. Ve všech případech samozřejmě závisí na individuálním charakteru spotřeby jednotlivých domácností.

Ještě výraznější pokles cen čeká od září zákazníky v případě dodávek plynu. Současná zastropovaná cena za 1 kWh plynu činí 2,50 Kč bez DPH. PRE nově nabídne většině zákazníků plyn za 1,74 Kč bez DPH, což představuje pokles o více než 30 %.

O úpravě ceny elektřiny a plynu budou odběratelé informováni během srpna dopisem nebo elektronickou poštou, jejichž součástí budou i podrobné údaje o odběrném místě. Zákazníci v tuto chvíli nemusí vyvíjet žádnou aktivitu, vše se dozvědí včas a v plné míře.

Nové nižší ceny bude možné také zafixovat. PRE aktuálně nabízí zákazníkům fixaci ceny do konce roku 2024, tedy na necelý rok a půl.

Skupina PRE je se svými více než 820 tisíci odběrnými místy třetím největším dodavatelem elektřiny v České republice. Mezi základní aktivity Skupiny PRE patří prodej, obchodování s elektřinou a plynem po celém území ČR, distribuce elektřiny, její výroba a doplňkové energetické služby. (sfr)