Automobilka Tatra Trucks představí ve světové premiéře novou generaci vozů Tatra Force. (Ilustrační foto).

Automobilka Tatra Trucks ve spolupráci se společností THT Polička představí ve světové premiéře novou generaci vozů modelové řady Tatra Force v provedení pro hasičské jednotky v rámci veletrhu PYROS 2023, který probíhá na brněnském výstavišti paralelně s veletrhem IDET 2023.

Představeny budou dva vozy, jeden s tzv. krátkou kabinou a podvozkem 6×6, druhý s prodlouženou čtyřdveřovou kabinou, podvozkem 4×4 a moderní hasičskou nástavbou. Aktu budou přítomni zástupci automobilky Tatra Trucks v čele s generálním ředitelem Lukášem Andrýskem, dále generální ředitel HZS ČR genmjr. Vladimír Vlček, prezident HaZZ SR plk. Pavol Mikulášek a prezident AOBP Jiří Hynek.

Po odhalení bude následovat komentovaná prohlídka vozů, kterou povede ředitel výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Radomír Smolka.

Ve stejný den, tedy ve středu 24. května, se bude na stánku holdingu Czechoslovak Group č. 038 v hale P v rámci veletrhu IDET 2023 konat další premiéra, tentokrát protidronového systému ReCas z dílny pardubické společnosti Retia.

Slavnostnímu aktu budou přítomni zástupci firmy Retia i holdingu Czechoslovak Group a pozvaní hosté. Tento systém je určen k ochraně důležitých objektů a lokalit před hrozbou ze strany bezpilotních letounů a pracuje na bázi rušení elektronických impulsů a komunikace. Jeho součástí je i kompaktní 3D radar ReGuard.

Po slavnostním odhalení bude následovat komentovaná prohlídka expozice firem holdingu Czechoslovak Group a Tatra Trucks, a to jak v hale P, tak na venkovní výstavní ploše vedle ní. Na stánku se budou prezentovat firmy Tatra Trucks, Tatra Defence Vehicle, Excalibur Army, Retia, Eldis, MSM Group, Karbox, Excalibur International a Česká letecká servisní.

K vidění budou například kontejnerový nakladač Tatra Phoenix 8×8 s prodlouženým podvozkem a pancéřovanou kabinou a logistické verze vozů Tatra Force, dále pancéřované vozidlo TITUS ve verzi místo koordinace palebné podpory (MKPP) pro AČR, samohybné houfnice Morana a Dita, vyprošťovací a odsunové vozidlo Treva-30, mostní automobil AM-70 EX, pancéřované vozidlo Patriot 4×4 s odolností level 4, kolové bojové vozidlo pěchoty Pandur II 8×8, lehký prostředek protivzdušné obrany MR-2 Viktor či celá škála moderního středorážového a velkorážového střeliva pro dělostřelectvo nebo tanky.

Veletrhy IDET 2023 a PYROS 2023 se konají ve dnech 24. až 26. května na brněnském výstavišti. Společná expozice firem Czechoslovak Group a Tatry představí řadu exponátů jak v hlavní výstavní hale P na stánku č. 038, tak na venkovní ploše u haly P a na polygonu dynamických ukázek. Svou rozlohou i počtem exponátů bude vůbec největší na veletrhu.


Kdy a kde:  

–          středa, 24. května, 13:00 – představení nové generace vozů Tatra Force, pavilon F,

–          středa, 24. května, 14:00 – představení protidronového systému ReCas, pavilon P,

–          středa, 24. května, 15:00 – komentovaná prohlídka expozice firem holdingu Czechoslovak Group a Tatra Trucks, pavilon P a venkovní výstavní plocha.

Časový harmonogram:

13:00 – odhalení nové generace vozů Tatra Force.

cca 13:20 – komentovaná prohlídka nových vozů Tatra Force vedená ředitelem výzkumu a vývoje Radomírem Smolkou.

cca 13:45 – přesun do pavilonu P ke stánku Czechoslovak Group a Tatra Trucks.

cca 14:00 – odhalení protidronového systému ReCas.

cca 14:30 – komentovaná prohlídka expozice firem holdingu Czechoslovak Group a Tatra Trucks.