Milánské derby bylo v Lize mistrů sledovanější než duel Real Madrid – Manchester City. (Ilustrační foto - redakční koláž).

V rámci semifinále Ligy mistrů čekají milovníky fotbalu celkem čtyři špičkové zápasy. Dva už se odehrály. Derby mezi Interem Milán a AC Milán bylo minulý týden sledovanější než zápas Realu a City, vyplynulo ze statistik televizního operátora Telly.

Nejprestižnější evropská klubová soutěž má za sebou první část semifinálových klání. Úvodní dva zápasy se odehrály v úterý a ve středu 9. a 10. května, odvety jsou pak na programu tento týden.

Ze statistik televizního operátora Telly vyplývá, že sledovanějším z dvojice semifinálových zápasů bylo milánské derby, které si pustilo o 8 procent více diváků než zápas mezi Realem Madrid a Manchesterem City.

Oba zápasy měly velký celkový čas u obrazovky – 1,8 hodiny, což je o 10 minut více než v případě nejsledovanějšího čtvrtfinálového zápasu (Bayern Mnichov – Manchester City).

První semifinálové zápasy ale neměly větší sledovanost než květnové čtvrtfinálové duely. Pro porovnání: čtvrtfinálový duel mezi Bayernem Mnichov a Manchesterem City byl ještě o 7 procent sledovanější než zápas Inter Milán – AC Milán z minulého týdne.

Ve čtvrtfinále i v semifinále ale měly všechny zápasy vysokou sledovanost kolem 1,7 hodiny, což znamená, že většina diváků viděla zápas kompletně celý včetně předzápasového studia.

Odvety jsou naplánované na úterý (Inter Milán – AC Milán) a středu (Manchester City – Real Madrid). Oba zápasy vysílá v přímém přenosu a s českým komentářem stanice Premier Sport 2 (úterní zápas), respektive Nova Sport 3.

V obou případech jako obvykle s předzápasovým studiem od 20:15 hodin.

Televizní operátor Telly nabízí divákům v ČR služby internetové a satelitní televize. V jejich programové nabídce je kromě řady filmových, seriálových, zábavných i dokumentárních kanálů také atraktivní sportovní obsah na oblíbených kanálech Premier Sport 1 HD a Premier Sport 2 HD a na stanici Nova Sport 3 HD a Nova Sport 4 HD.

Ty obsahují například fotbalovou Champions League UEFA, německou Bundesligu, italskou Serii A, španělskou LaLigu, americkou NFL nebo zápasy UFC. Telly je také poskytovatelem pevného internetového připojení. Na českém trhu měli zákazníci možnost využívat služby pod označením DIGI již od roku 2006, značka Telly plynule navazuje na její dobré jméno.

Telly je čistě českou společností, patří do skupiny LAMA ENERGY GROUP a všechny daně, včetně daně z příjmu, odvádí v ČR. (sfr)