MND Ceníky se stropem v květnu klesly od letošního února již potřetí. (Ilustrační foto).

Společnost MND od února již potřetí zlevnila Ceníky se stropem. V porovnání s vládním stropem jsou nyní ceny za MWh u plynu o 24 % a u elektřiny o 14 % nižší. Dostupné jsou podle firmy i pro stávající i pro nové zákazníky.

Při vydání Ceníku se stropem MND avizovaly, že tyto ceníky budou postupně s vývojem trhu upravovat a díky příznivému vývoji je opravdu průběžně zlevňují.

Od 2. 5. 2023 snížila firma obchodní cenu plynu, a to na 2 289 Kč/MWh s DPH, a u elektřiny v nejčastější distribuční sazbě D02d na 5 190 Kč/MWh s DPH.

Aktuální výše cen za MWh je na Ceníku se stropem u plynu o 24 % a u elektřiny v sazbě D02d o 14 % nižší v porovnání s vládním stropem.

„Díky příznivému vývoji cen přicházíme u našich Ceníků se stropem od února letošního roku již se třetím snížením ceny,“ uvedl Jan Sýkora, ředitel marketingu a komunikace MND Energie.

„Lze očekávat, že příznivý vývoj cen bude ještě nějakou dobu pokračovat, a proto zákazníkům jednoznačně doporučujeme si ceny nyní nefixovat a nechat si je nejprve tzv. vyklesat,“ doplnil. (sfr)


Přehled vývoje cen Ceníků se stropem od února 2023