Sokolovská uhelná a SUAS GROUP v loňském roce opět významně podpořily region. (Ilustrační foto)

Sokolovská uhelná a SUAS GROUP v roce 2022 opět významně podpořily Karlovarský kraj. Sokolovská uhelná a skupina SUAS GROUP přispěly na aktivity obyvatel kraje, neziskovek i na rozvoj obcí.

Dlouhodobým záměrem jednoho z nejvýznamnějších zaměstnavatelů regionu je zvýšení úrovně kvality života v Karlovarském kraji, a to nejen z hlediska modernizace průmyslu a nabídky pracovních míst, ale i prostřednictvím podpory každodenních aktivit obyvatel.

V roce 2022 podpořila skupina SUAS GROUP a společnost Sokolovská uhelná kulturní a sportovní činnost částkou 6,2 milionu korun. Neziskové organizace a samosprávy získaly na rozvoj téměř 9 milionů korun.

„Chceme pozvednout úroveň našeho regionu v nejzápadnější části republiky, která bývá často neprávem opomíjena. Jedině cílené investice do infrastruktury měst a obcí, do podpory institucí, vzdělávání, zájmových spolků, kulturních akcí a sportovních klubů jsou vkladem do lepší budoucnosti obyvatel Sokolovska a celého kraje,“ vysvětlil Pavel Tomek, předseda dozorčí rady SUAS GROUP a Sokolovské uhelné.

V minulém roce SUAS GROUP a její sesterská Sokolovská uhelná podpořily kulturní a sportovní aktivity v regionu částkou 6,2 milionu korun. Společnost již mnoho let podporuje pestrou paletu kulturních událostí v Karlovarském kraji, mimo jiné hudební akce organizované agenturou VLNY music agency.

Již desítky let také patří k významným podporovatelům sportovních činností a regionálních klubů a naplno pomáhá talentovaným sportovcům. Kromě rozvoje mladých hokejistů, fotbalistů, cyklistů či karatistů, sponzoruje extraligové kluby jako je HC Energie, VK Karlovarsko, ale dále také HC Baník Sokolov a FK Baník Sokolov.

Ve sportovním vyžití podporuje společnost i své spolupracovníky. Příkladem toho je triatlonista Jiří Štěrba, který si za pomoci společnosti mohl splnit svůj sen a zúčastnit se závodu Ironman na Havaji.

„Ve sportovním vyžití pro obyvatele vidíme velký potenciál. Uvědomujeme si nutnost investic do sportovních klubů a tolik potřebné infrastruktury u našich projektů jezera Medard a koupaliště Michal. V barvách SUAS GROUP a Sokolovské uhelné už také brzy budou trénovat mladí vyznavači vodních sportů.“

„Připravujeme založení sportovního klubu Medard, který bude využívat vodní plochu na Michalu a později jezero Medard, kde najdou sportovci ideální podmínky,“ dodal Luboš Klíma, obchodní ředitel společností SUAS GROUP a Sokolovské uhelné.

Jako největší zaměstnavatel v Karlovarském kraji, jehož řady reprezentuje více než 2500 zaměstnanců, si skupina SUAS GROUP a společnost Sokolovská uhelná plně uvědomuje roli, která z tohoto titulu vyplývá, uvedla firma.

V rámci společenské odpovědnosti a udržitelné budoucnosti regionu podporuje organizace a samosprávy, které napomáhají k růstu a správnému fungování regionu.

Podpořila tak kromě jiného sociální služby poskytované spolkem LADARA, činnost Potravinové banky Karlovarského kraje i klub hendikepovaných sportovců SK KONTAKT Karlovy Vary.  Další finance šly městům a obcím na Sokolovsku. (sfr)