Makro už počtvrté zvýšilo mzdy svým zaměstnancům. Celkem o 25 procent.

Makro už počtvrté zvýšilo mzdy svým zaměstnancům. Celkem o 25 procent. Velkoobchod makro ČR zvedal za posledních 18 měsíců mzdy už čtyřikrát. Zaměstnanci si tak přilepšili až o 25 %. 

Síť velkoobchodů makro ČR opět zvyšuje mzdy svým zaměstnancům. Od 1. prosince 2022 si mzdově přilepšili zhruba o 10 %.

„Za nadstandardní služby poskytované našim profesionálním zákazníkům patří největší dík všem kolegům. Jsme proto nesmírně rádi, že můžeme našim zaměstnancům poděkovat za jejich práci také finančně navýšením mezd a dát jim tak najevo, že si jich vážíme.“

„Za poslední rok a půl navyšujeme mzdy už počtvrté a celkově jsme tak našim zaměstnancům zvýšili mzdy v průměru o celou čtvrtinu,“ vysvětlila Daniela Hrbková, personální ředitelka makro ČR.

Nejvyšší nárůst mezd proběhl za poslední měsíce u zaměstnanců, kteří působí přímo v prodejnách a distribučním centru makro ČR. Zaměstnanci právě na těchto pozicích jsou současnou situací rychle rostoucích životních nákladů ohroženi nejvíce.

Od letošního ledna se navýšení dočkají i zaměstnanci v centrále společnosti. Kromě růstu mezd dostanou v průběhu příštího roku všichni zaměstnanci poukázky na nákup zboží v makro v celkové hodnotě 20 000 Kč.

Zaměstnanci jsou v makro ČR základním pilířem úspěchu celé firmy.

„U nás v makro se všechno točí kolem dobrých vztahů mezi zaměstnanci a našimi zákazníky. Většina zákazníků u nás nakupuje pravidelně a spoustu let, známe je osobně a přizpůsobujeme jim naši nabídku. Právě tím se jako velkoobchod výrazně lišíme od klasického retailu.“

„Chceme být profesionálními partnery v jejich podnikání a děláme vše pro to, abychom jim dobrým partnerem byli a zůstali. Abychom toto zajistili, neustále produktově vzděláváme naše zaměstnance na všech pozicích a ve všech odděleních,“ zdůraznila Hrbková.

„Chceme, aby každý z našich kolegů byl odborníkem ve své kategorii. Pokud chcete pracovat například se sortimentem ryb, u nás budete za chvíli o rybách vědět úplně všechno,“ dodala.

S tím, že zaměstnance v makro ČR nespojuje jen společný zaměstnavatel, ale také láska ke gastronomii.

Kromě finančních odměn se velkoobchod makro ČR stará také o zdraví svých zaměstnanců. Nadstandardní zdravotní péči v podobě online lékařského poradenství nabízí už více než rok.

„Jedná se o zdravotní benefit, který kombinuje klasickou lékařskou péči s online medicínou a je dostupný 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Tento benefit za uplynulý rok využilo mnoho kolegů při nejrůznějších příležitostech a pomohl například při rychlém objednání k lékaři prostřednictvím zdravotního koordinátora,“ doplnila Hrbková.

Kromě online lékařské péče nabízí také sezonní očkování proti chřipce, inspirující workshopy na téma fyzického a mentálního zdraví či Multisport kartu. (at)