Řetězec IKEA stahuje z prodeje část otočných židlí Odger v antracitové barvě. Hrozí nebezpečí pádu a zranění. (Foto: IKEA)

Řetězec IKEA stahuje z prodeje část otočných židlí Odger v antracitové barvě. Důvodem je nebezpečí pádu a zranění uživatele. Zároveň řetězec oznámil, že společnost Almondy stahuje omezené množství mandlového dortu s čokoládou Daim, který IKEA prodávala. V dezertu se totiž našel kovový předmět.

IKEA o tom informovala v tiskové zprávě.

„V IKEA nám jde vždy především o bezpečí našich zákazníků. IKEA stahuje z prodeje otočnou židli ODGER v antracitové barvě s časovým razítkem před a včetně 2221 – 22 označuje rok výroby a 21 týden, ve kterém byl výrobek vyroben – protože existuje riziko, že se hvězdicové podnoží zlomí. Hrozí tedy nebezpečí pádu a zranění uživatele,“ uvedl podnik.

Zákazníci, kteří si židli zakoupili, ji mohou vrátit v kterémkoliv obchodním domě IKEA, kde jim bude vrácena plná kupní cena. Doklad o nákupu řetězec nepožaduje.

Prodejce zároveň upozornil na to, že firma Almondy stahuje z preventivních důvodů z trhu omezené množství mandlového dortu Almondy s čokoládou Daim, který se v obchodech IKEA prodával. V dortu byl nalezen kovový předmět.

„Ve společnosti Almondy je kvalita a bezpečnost našich výrobků na prvním místě. Incident bereme velmi vážně a jako preventivní opatření proto stahujeme výrobky zakoupené v obchodních domech IKEA s výše uvedeným kódem šarže. Zjistili jsme, jaká opatření je třeba přijmout, abychom zabránili opakování tohoto incidentu,“ uvedla Margareta Johannesson, Quality Director ve společnosti Almondy.

Stažení se týká mandlového dortu Almondy s čokoládou Daim 400 g zakoupeného v obchodních domech IKEA, s kódem šarže L2140 a datem minimální trvanlivosti 18. 11. 2023. (pel)