Century 21 přechází na průlomovou digitální platformu Igluu. (Ilustrační foto: Century 21)

Century 21 přechází na průlomovou digitální platformu Igluu. Realitní sotfware Igluu v USA a Kanadě využívá více než 115 tisíc realitních profesionálů. Díky digitálním nástrojům a MLS ekosystému tato moderní realitní platforma vlastněná ČSOB a Gobii Europe nabídne makléřům Century 21 výrazně jednodušší práci, urychlí další služby spojené s bydlením a podpoří rozvoj nových obchodních příležitostí.

„Strategickým spojením s Igluu přinášíme makléřům unikátní software, který na českém trhu nemá obdoby. Některé jeho části, například rozšířená realita v mobilním telefonu nebo oceňování nemovitostí v reálném čase či umělá inteligence, vypadají jako ze vzdálené budoucnosti,“ řekl Tomáš Jelínek, ředitel společnosti Century 21, která je součástí 4FIN holding.

„Věřím, že tato spolupráce potvrdí celému trhu, že chceme vzájemnými synergiemi nabízet jedinečná řešení realitním profesionálům a poskytnutím moderních nástrojů podpořit jejich spolupráci s finančními poradci a zprostředkovateli. To vše tak, aby ze spojení profitoval klient,“ uvedl Pavel Dvořák, jednatel Igluu.

Díky spolupráci dojde k úpravám platformy Igluu do podoby, ve které naplní potřeby 4FIN holding a umožní tak plně využít možnosti nejmodernějších technologií.

„Dlouhodobě deklarujeme, že stavíme jedničku na trhu majetkového poradenství. Technologie jsou pro 4FIN prioritou, inovace jsou jednou z hodnot naší společnosti. Strategické spojení s platformou Igluu nás nyní posunuje o mílové kroky před konkurenci a na úrovni holdingu jsme nyní schopni provést klienta celým jeho životním cyklem,“ říká Tomáš Martinovský, generální ředitel 4FIN holding. „Od platformy Igluu si slibujeme efektivní spojení realitního byznysu a finančně poradenských služeb, což je kombinace, která klientům přináší novou generaci služeb v oblasti bydlení,“ řekl Vlastimil Nigrin, místopředseda představenstva Hypoteční banky.

„Těšíme se na to, co Igluu přinese na realitní trh a zároveň, jak podpoří trh finančně poradenský,“ dodal Michal Dvořák, ředitel ČSOB Group Broker Management.


Igluu nabízí pro český realitní trh a jeho účastníky digitální nástroje a MLS ekosystém. Digitální nástroje Igluu zahrnují BankID, včetně AML procesu a digitálního podpisu, spojení s katastrem nemovitostí a využití katastrálních údajů a služeb nebo oceňování nemovitostí.

Součástí řešení bude nestranný veřejný online portál s komplexním seznamem nemovitostí, do kterého budou postupně integrovány inovativní technologie skupiny ČSOB a třetích stran, včetně například online srovnání finančních a nefinančních produktů většiny tuzemských poskytovatelů.

Tyto technologie výrazně zjednoduší a zrychlí jejich práci, urychlí vyřizování dalších služeb spojených s bydlením a podpoří rozvoj nových obchodních příležitostí. Igluu s.r.o. představuje společný podnik Skupiny ČSOB a Gobii Europe.

CENTURY 21 je světovou jedničkou a lídrem na nejvýznamnějších světových realitních trzích. Má téměř 14 250 realitních kanceláří v 86 zemích světa. Každý den je v terénu po celém světě více než 140 tisíc makléřů.

V České republice působí CENTURY 21 od roku 2008. V současné době má více než 80 kanceláří a stále se věnuje akvizici. Za celou dobu působení obsloužila více než 250 tisíc klientů.

V roce 2022 se stala česká master franšíza součástí skupiny 4IN HOLDING a tím se jí otevřeli možnosti dalších strategických spoluprací. Díky vysokému tlaku na inovace se společnosti daří určovat trendy v realitních službách pro celý realitní trh v České republice. (pel)