Český online supermarket Rohlik.cz spojil o letošních Vánocích síly s organizací Armáda spásy ČR a společně připravili projekt Rohlíkovy ponožky na dobrou věc. (Foto: Rohlík.cz)

Český online supermarket Rohlik.cz spojil o letošních Vánocích síly s organizací Armáda spásy ČR a společně připravili projekt Rohlíkovy ponožky na dobrou věc. Tyto vánoční ponožky jsou dostupné na internetových stránkách Rohlik.cz za 200 Kč. Koupí těchto ponožek však zákazník neudělá radost jen sám sobě, ale pomůže i lidem bez domova, neboť jim daruje jim stejný pár ponožek a nocleženku – nocleh, jídlo a teplou sprchu.

„Vánoce jsou především svátky klidu a pohody. A my v Rohlíku chceme dát zákazníkům možnost věnovat trochu pohody i dál. Jsme moc rádi, že jsme mohli společně s Armádou spásy připravit tuto akci neboť i o Vánocích je třeba myslet na druhé ,“ uvedla Lutfia Volfová, tisková mluvčí Rohlik.cz.

Nocleženka pro lidi v nouzi

Projekt Nocleženka umožňuje lidem bez domova strávit noc v teple. Nezahrnuje však jen nocleh samotný, ale i další pomoc a rozvoj služeb, které tito lidé potřebují.

Nocleženka člověku bez domova nabízí: Přespání v noclehárně Armády spásy, polévku s pečivem a teplý nápoj, možnost vykonat osobní hygienu, základní ošetření a zdravotní prohlídku, schůzku se sociálním pracovníkem, který mu pomůže řešit jeho životní situaci a možnost pokračovat v systému služeb Armády spásy.

Hlavním a dlouhodobým cílem Nocleženky je navrátit člověka zpět do běžného života a dostat ho do bodu, kdy již Nocleženku nepotřebuje a je zcela soběstačný. (pel)