Společnost DFK Cab představila na veletrhu EICMA 2022 v Miláně kabiny na čtyřkolku Segway Fugleman.

Česká firma DFK Cab na letošním milánském veletrhu EICMA úspěšně představila kabiny na čtyřkolku Segway Fugleman. Společnost DFK Cab se na veletrhu prezentovala samostatnou vlastní expozicí. Motocyklový a doplňkový veletrh EICMA v Miláně je největší motorkářský veletrh v Evropě.

Pro veřejnost byl veletrh EICMA v italském Milánu otevřen ve dnech 10. až 13. listopadu.

Firma DFK Cab, specializující se na kabiny pro terénní vozidla, začala vyrábět a dodávat kabiny pro off-roadová vozidla firmy Segway Fugleman v březnu letošního roku.

Firma Segway přišla již vloni na trh se svými výkonnými čtyřkolkami UTV a SSV nejnovější generace, když představila modelové řady UTV Fugleman, SSV Villain a ATV Snarler.


Společnost DFK Cab představila na veletrhu EICMA 2022 v Miláně kabiny na čtyřkolku Segway Fugleman.

Společnost DFK Cab představila na veletrhu EICMA 2022 v Miláně kabiny na čtyřkolku Segway Fugleman.


Série Fugleman je určena primárně pro pracovní nasazení – pro majitele farem, horských hotelů, komunální služby, zemědělství, lesnictví, lov, stavebnictví a další činnosti. Současně však modely Fugleman dokáží své tříčlenné posádce nabídnout i velmi dynamickou jízdu.

Česká firma DFK Cab jako vůbec první vyvinula a začala vyrábět kabiny na čtyřkolky Segway, speciálně pro nejnovější off-roadový model Fugleman. Kabinu vyrábí ve dvou verzích. Ta prémiová je vyrobena z pokykarbonátu.

Polykarbonátová kabina vyráběná firmou DFK Cab podstatně zvyšuje funkčnost terénního vozidla.

Polykarbonátové kabiny jsou dokonale průhledné. Zajišťují tak řidiči jasný a dokonalý výhled z kabiny vozidla. Ve srovnání se sklem je polykarbonát prakticky nerozbitný.


Společnost DFK Cab představila na veletrhu EICMA 2022 v Miláně kabiny na čtyřkolku Segway Fugleman.


Kabina DFK Cab zvyšuje hodnotu čtyřkolky

Kabina významně zvyšuje užitnou hodnotu vozidla pro zákazníka. Teprve s kabinou zákazník získává pracovní stroj prakticky využitelný za všech povětrnostních podmínek. Nedílnou součástí kabin od DFK Cab jsou stěrače či ostřikovače, ale například také odhlučnění kabiny.

Přední sklo přitom může být pevné či otevírací. Samozřejmostí je vyhřívané přední sklo. Topením může být vybavena celá kabina. Ta pak spolehlivě zajišťuje vytápění, které funguje stejně jako v klasickém automobilu.

DFK Cab má pro segwayovskou čtyřkolku UTV Fugleman k dispozici vedle cargo boxu i LED osvětlení střechy.

Kabiny od DFK Cab pro UTV Fugleman firmy Segway jsou zatím určeny primárně pro celoevropský trh, s výjimkou Ruska a Běloruska.


Veletrh EICMA 2022, kabina DFK Cab na čtyřkolce Segway Fugleman.

Veletrh EICMA 2022, kabina DFK Cab na čtyřkolce Segway Fugleman.


Kabiny pro Segway Villain

Firma DFK Cab začala v letošním roce sériově vyrábět a dodávat kabiny nejenom na vozidla Segway Fugleman, ale i na sportovní čtyřkolky Segway Villain.

Ostrý sportovní side-by-side model Villain firmy Segway je vyvinutý pro nadšence offroadového sportu. S největším výkonem a nejvyšším točivým momentem ve své třídě a vynikajícím podvozkem se zaměřuje na rychlost, dobrodružství, závodění, adrenalin a jedinečné zážitky, po kterých jezdci touží.

Kabiny DFK Cab na model Villain využívají ohýbaný polykarbonát. Průhledné dveře s ohybem plně kopírují tvar rámu. Díky tomu se kabina stává skutečně organickou součástí stroje, aniž by jakkoliv měnila jeho původní sportovní profil.

Kabina firmy DFK Cab pro segwayovskou sérii Villain respektuje design této čtyřkolky a současně ještě dále zvýrazňuje její dynamický a sportovní charakter.

V plném proudu je dodávka těchto kabin zákazníkům v Evropě i v USA.


DFK Cab sériově vyrábí a dodává kabiny na čtyřkolky Segway Villain. (Foto: Čtyřkolka Segway Villain s kabinou od firmy DFK Cab).


Kabina od firmy DFK Cab významně zvyšuje užitnou hodnotu vozidla Segway Villain. Vzhledem k tomu, že Segway Villain je určen pro jízdu v terénu, dá se říci, že kabina je pro toto vozidlo nezbytně potřebnou součástí.

Nápaditá konstrukce kabiny DFK pro SSV Villain není „jen“ praktickým vylepšením off-roadového vozidla chránícím řidiče před deštěm, blátem a špatnými povětrnostními podmínkami, ale stává se vskutku organickou součástí čtyřkolky Villain.

Zásadní role kabiny na sportovní čtyřkolce je aktuální právě nyní, kdy s podzimem přichází chladnější a deštivé počasí. Doslova fatální význam má kabina v zimním období, kdy se kabina při praktickém používání terénního vozidla stává naprosto nepostradatelnou.

Platí, že bez kvalitní kabiny je off-roadová čtyřkolka v zimě použitelná jen se zásadními omezeními.


DFK Cab na veletrhu EICMA v Miláně 2022.

DFK Cab na veletrhu EICMA v Miláně 2022.


Modulární kabiny DFK Cab

DFK Cab se specializuje na výrobu kabin pro pracovní, terénní, volnočasové a sportovní stroje. Vyrábí kabiny na všechny typy čtyřkolek všech hlavních světových značek.

Všechny kabiny tuzemského výrobce DFK Cab jsou modulární. Dají se kupovat i po jednotlivých částech. Znamená to, že pokud zákazník pro svoji čtyřkolku nepožaduje kompletní kabinu, může si pořídit například jen přední sklo, apod.

Zákazník si také může koupit jenom zadní díl kabiny nebo zadní a přední díl bez dveří.

Vedle kabin pro terénní sportovní čtyřkolky nabízí DFK Cab také kabinové nástavby pro průmyslová vozidla, respektive pro průmyslové využití. Firma také vyrábí kabiny na zemědělskou techniku či kabiny na vysokozdvižné vozíky. (sfr)


DALŠÍ FOTOGRAFIE Z VELETRHU EICMA V MILÁNĚ 2022: