Servisní tým společnosti Tatra Trucks pomáhá hasičům v Hřensku. (Foto: Tatra)

V oblasti Českého Švýcarska vypukl v neděli 24. července požár, který se rozšířil a zasáhl také obydlenou oblasti. Na místo nastoupili hasičské záchranné složky profesionálních i dobrovolných hasičů. Většina z nich využívá vozidla Tatra, která pomáhají i v těžko dostupných lokalitách. Kopřivnická společnost Tatra Trucks vyslala do zasažené lokality podpůrný technický tým.

Na místě je v plném nasazení možné vidět například speciální velkoobjemovou cisternu na podvozku Tatra Force 10×10 zvanou Rybník nebo speciální automobilovou stříkačku Tatra Force 8×8 s pancéřovanou kabinou přezdívanou Titan, který vyrobila Tatra Trucks ve spolupráci s Tatra Defence Vehicle a THT Polička právě podle požadavků HZS ČR pro zásahy v extrémně nebezpečných a rizikových oblastech.

(Foto: Tatra)

Mezi nasazenou technikou je i další pancéřované speciální zásahové vozidlo CZS 15 Triton na podvozku Tatra, jež pro HZS ČR vyrobili ve šternberské firmě Excalibur Army.

S takto náročnými zásahy, jaké hasiči a jejich technika nyní v Českém Švýcarsku provádějí, je však spojeno i riziko poškození vozů. Proto se společnost Tatra Trucks rozhodla hasičům poskytnout podporu.

(Foto: Tatra)

Po konzultaci požadavků, které hasiči aktuálně v místě požáru mají, vyslala kopřivnická společnost v pondělí ráno do Hřenska servisní vozidlo s techniky a mechaniky. Kromě toho je již na místě další vozidlo, které zajišťuje dovoz potřebných náhradních dílů.

Servisní jednotka bude hasičům k dispozici nejméně týden nebo až do odvolání pohotovosti v krizové oblasti. Kromě toho řadu dní působil v místě požárů také vrtulník Mi-8, který holding Czechoslovak Group, většinový akcionář společnosti Tatra Trucks, poskytl pro hašení v nedostupných místech.

(Foto: Tatra)


O Tatra Trucks a.s.

Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou značku a kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka.

Velmi důležité jsou domácí trhy v Česku a na Slovensku, velká část produkce automobilky je určena na export do desítek zemí světa.

Automobilka Tatra Trucks a.s. zaměstnává více než 1 200 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie a.s. zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Akcionáři automobilky Tatra Trucks jsou průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group a skupina Promet Group. (pel)