Fio banka opět navyšuje úroky na vkladových účtech. (Ilustrační foto)

Fio banka opět navyšuje úroky na vkladových účtech. U Fio konta se částka do 200 tisíc Kč bude nyní úročit sazbou 4,5 % p.a. Na Fio spořicím účtu pak klienti dostanou úrok 3,5 % p.a. bez omezení výše vkladu.

Informoval o tom Jakub Heřmánek, tiskový mluvčí Fio banky.

„Reagujeme na rostoucí sazbu ČNB a od dnešního dne zvedáme úroky na obou našich spořicích účtech. Kdo chce u nás spořit nejefektivněji, vloží 200 tisíc Kč na Fio konto a další volné prostředky na Fio spořicí účet. Obojí si založí klidně i z mobilu,“ komentoval aktuální nabídku spořicích produktů obchodní ředitel Jan Bláha.

U Fio konta bude pásmo do 200 tisíc Kč nově úročeno sazbou 4,5 % p.a. Další sazby a pásma zůstávají beze změny. Vyšší úročení je platné vždy pro jedno Fio konto fyzické osoby a pokud jich má klient více, bude tato sazba automaticky nastavená na to nejstarší.

K Fio kontu je možné sjednat i platební kartu a peníze mezi vlastními účty a v rámci Fio banky lze posílat bez jakéhokoliv omezení.

Fio spořicí účet má stejnou sazbu pro celý vklad bez omezení a disponuje nyní sazbou 3,5 % ročně.

Oba typy účtů je možné založit online v mobilní aplikaci Smartbanking či Internetbankingu nebo na kterékoliv pobočce. Klienti také mohou mít oba spořicí účty najednou.

Fio banka je ryze českou bankou. Představuje unikátní spojení nízkonákladové internetové banky a široké sítě poboček. Nabízí velkou paletu produktů pro řešení osobních a firemních financí i vlastní aplikace pro online investování.

Navazuje na historii Finanční skupiny Fio na českém trhu, která sahá do roku 1993. Jako první finanční instituce na českém trhu představila Internetbanking (1998), mobilní aplikaci Smartbanking (2011) i vlastní API (2012), jako jedna z prvních v ČR podporovala bezkontaktní platební karty. Získala řadu ocenění jako Zlatá koruna, Zlatý Měšec, Banka roku nebo Vstřícná banka. (sfr)