Pozici generálního ředitele společnosti BILLA Česká republika převezme Liam Casey. (Foto: BILLA)

Pan Liam Casey převezme od 1. července pozici generálního ředitele společnosti BILLA Česká republika a společně s Ilse Holzer (finanční ředitelka) a Petrem Dupalem (provozní ředitel) vytvoří nový manažerský tým. V této funkci bude přímo podřízen Espenu B. Larsenovi, předsedovi představenstva REWE International AG.

Liam Casey se narodil v Irsku a svou kariéru v maloobchodě s potravinami zahájil v roce 2004 jako vedoucí prodejní oblasti ve společnosti Lidl Ireland.

V rámci společnosti Lidl postupoval od prodeje k řízení kategorií, zastával různé vedoucí funkce a v roce 2015 byl jmenován obchodním ředitelem (CCO). V této funkci byl zodpovědný za rozvoj a realizaci obchodní a marketingové strategie a další korporátní odpovědnosti pro Lidl Irsko a Severní Irsko.

V červnu 2020 přešel do společnosti REWE Group v Kolíně nad Rýnem na pozici Senior Buying Director REWE Group Buying & Penny Germany Fresh Food.

Ve své nové funkci generálního ředitele společnosti BILLA Česká republika bude Liam Casey zodpovědný mj. za řízení obchodní strategie firmy, strategický marketing, nákup, expanzi, lidské zdroje a další korporátní oblasti.

Dariusz Tomasz Bator, generální ředitel společnosti BILLA Česká republika, opouští společnost za nejlepších podmínek a vydává se vstříc novým profesním výzvám. Do společnosti BILLA v České republice nastoupil v dubnu 2021 poté, co v letech 2014 až 2021 zastával funkci generálního ředitele společnosti BILLA Slovensko. (pel)