DRFG postaví v Olomouci nový areál Complex City v hodnotě 2,6 mld. Kč.

Investiční skupina DRFG postaví v Olomouci nový areál Complex City v hodnotě 2,6 mld. Kč. DRFG koupila letos v březnu pozemky v blízkosti olomouckého hlavního nádraží a do roku 2025 zde postaví vícefunkční areál složený z bytů, maloobchodních prostor a kanceláří.

Projekt nabídne zhruba 450 bytů, kancelářské prostory a 12 000 metrů čtverečních obchodní plochy v tržní hodnotě přes 2,6 mld. korun. To vše na území doposud nevyužitého brownfieldu. Skupina tak pokračuje v úspěšné expanzi na poli developmentu v rezidenčním a komerčním odvětví.

„Areál nabídne celkem 43 000 metrů čtverečních plochy rozdělených do několika budov. Má strategickou polohu nejen v rámci dopravní infrastruktury, ale je také v blízkém napojení na významné silnice a železnice,“ uvedl k umístění areálu Josef Šilhánek, ředitel DRFG Real Estate.

Kompletní výstavba bude rozdělena do několika etap a první etapa výstavby začne již v říjnu 2022.

“Projekt má velký význam pro město Olomouc také proto, že nabídne moderní kancelářské prostory a bydlení s výbornou dopravní dostupností v léta opomíjené části města, kde se přirozeně napojí na stávající infrastrukturu, a bude tak mít plnohodnotnou občanskou vybavenost,“ zdůraznil Šilhánek k využití brownfieldové plochy.

Díky poloze projektu i dostatečné kapacitě parkovacích ploch v suterénu o kancelářské prostory předběžně projevila  zájem řada potenciálních nájemníků.

“Momentálně se dokončuje architektonická studie a simultánně probíhá výběrové řízení stavební společnosti. Projekt bude samozřejmě stejně jako naše další developerské projekty splňovat vysoké standardy ESG,” dodal Šilhánek k aktuálnímu trendu na developerském trhu.

Skupina se momentálně podílí na několika developerských projektech, například Rezidence Spojovací v pražských Vysočanech, projekt energeticky úsporných rodinných domů u golfového hřiště v Kunětické hoře či investiční partnerství v projektu Rezidence Na Mariánské cestě v Brandýse nad Labem ve spolupráci se společností DOMOPLAN.

Má za sebou úspěšně také stavbu logistického parku v Týništi nad Orlicí a aktuálně se podílí na výstavbě několika logistických parků v Polsku. (sfr)