Společnost Finbricks získala investici v řádech desítek milionů korun od Komerční baniky. (Ilustrační foto)

Technologický poskytovatel PSD2 agregačních a platebních služeb, společnost Finbricks, získal významnou investici v řádu desítek milionů korun od Komerční baniky. Tyto prostředky firma využije nejen na upevnění pozice na českém trhu, ale také na expanzi do zahraničí.

Finbricks umožňuje platebním branám, e-commerce firmám, fintechům, bankám, EPR systémům a dalším, aby na jeho back-endových službách stavěli nejrůznější finančně-technologické produkty pro své klienty. Finbricks vylepšuje a doplňuje open banking služby komerčních bank a posouvá tak konečně pojem PSD2 po letech stagnace trhu do praxe.

Podle Komerční banky v loňském roce Tomáš Fíla, zakladatel a CEO Finbricks, se svým týmem ukázali, že se služby Finbricks stávají důležitou součástí digitálních a finančních produktů, které využívají miliony uživatelů v České republice.

Pro své klienty sjednocuje a vylepšuje roztříštěnou architekturu bankovních API, různé zpracování plateb a informování o stavu transakcí tak, aby byla platba jednoduše integrovatelná do jakéhokoli řešení. Služby Finbricks dnes využívá například GoPay, Roger i Komerční banka.

„Aktuálně jsme připojeni na 11 klíčových českých bank, přes naše systémy protekly statisíce plateb v objemu stovek milionů korun a zahájili jsme spolupráci s významnými klienty,“ uvedl Fíla.

Komerční banka uvedla, že díky zkušenostem z bankovního sektoru je platforma Finbricks bezpečná, spolehlivá a stabilní. To umožňuje růst a expanzi.

Cílem Finbricks je stát se největším B2B fintechem poskytujícím PSD2 platby v CEE a dosáhnout tržeb v desítkách až stovkách milionů korun.

Další rozvoj a expanzi Finbricks do zahraničí se rozhodla podpořit Komerční banka investicí v řádu desítek milionů korun.

„Výsledky, kterých Finbricks dosahuje, potvrzují vznik velmi významného trhu, kterého chceme být součástí,“ uvedla Jitka Haubová, provozní ředitelka Komerční banky.

V roce 2022 by se Finbricks chtěl stát jedničkou na Slovensku a se svými klienty se chystá i dále na východ.

„Investici od Komerční banky plánujeme využít zejména na rozšíření našich služeb v dalších evropských zemích. Sledujeme vývoj plateb a e-commerce na maďarském a rumunském trhu. V tomto roce také očekáváme, že celkový objem plateb zpracovaných naší platformou překročí 4 miliardy korun a určitě to není meta, u které se chceme zastavit,“ dodal Fíla. (sfr)