Jeden z pouhých 60 exemplářů edice voz Jaguar F-Type Heritage 60 na oslavu 60 let E-Type je k mání i k vidění v Praze.

Autosalon Dajbych představil jediný kus limitované edice vozů Jaguar F-Type Heritage 60, který je v současnosti k vidění v Česku. Jeden z pouhých 60 exemplářů edice Jaguar F-Type Heritage 60 na oslavu 60 let je k mání v Praze, kde si jej případní zájemci i veřejnost mohou prohlédnout na vlastní oči.

V roce 2021 oslavila značka Jaguar šedesáté výročí legendárního modelu E-Type. A čím jiným legendu poctít než výjimečným vozem. V oddělení speciálních operací Jaguar Land Rover (SVO) vznikla proto limitovaná edice současného nástupce E-Typu, sportovního modelu F-Type.

Její unikátnost potvrzuje počet kusů, který experti vyrobili: jen 60 celosvětově. Jeden v nich nyní dorazil do České republiky, konkrétně pražského autosalonu Dajbych, kde si ho případní zájemci i veřejnost může prohlédnout na vlastní oči.


›          Limitovaná edice vycházející z modelu F-Type R s pohonem všech kol a osmiválcovým motorem o výkonu 575 koní.

›          Výroční specifikace zahrnuje barvu Sherwood Green převzatou z původní nabídky barev pro model E-Type. Zákazníci si naposledy mohli tento odstín objednat v šedesátých letech.

›          V interiéru najdete dvoubarevné (Caraway a Ebony) čalounění interiéru kůží Windsor, které v běžné nabídce pro F-Type není k dostání.

›          Součástí výbavy jsou také exkluzivní leskle černé nebo chromové detaily odkazující do historie, stejně jako dvacetipalcová kovaná kola v provedení Diamond Turned Gloss Black s černými brzdovými třmeny a leskle černými i chromovými exteriérovými detaily.

›          Edice Heritage 60 zahrnuje speciálně upravené materiály v interiéru, jako například hliníkový dekor středové konzole inspirovaný modelem E-Type. Výročí připomínají také prahové lišty, pamětní plaketa SV Bespoke a speciální koberečky.

›          Upomínková plaketa E-Type 60 je shodná s plaketou použitou pro šest limitovaných párů renovovaných modelů E-Types motorem o objemu 3,8 litru z edice 60 Collection od divize Jaguar Classic.Jediný exemplář v České republice je provedení coupé. Od začátku dubna 2022 je k vidění v autosalonu Dajbych na Praze 5.

„To, že si tak výjimečné auto najde majitele přes náš autosalon není náhoda,“ prozradil jednatel Petr Dajbych.

„Vždyť u nedávné edice XE Project 8 si naši zákazníci pořídili hned tři kusy z celosvětově tří stovek vyrobených. Dalším příkladem byl Defender Bond Edition, který jsme v dobročinné aukci vydražili před několika měsíci,“ dodal Dajbych.

„Příležitost 60. výročí ikonického Jaguaru E-TYPE je perfektní moment pro stvoření historicky první a s počtem šedesáti exemplářů určených pro celý svět také nejvzácnější limitované edice z produkce oddělení SV Bespoke,“ řekl Mark Turner, Commercial Director, Jaguar SV Bespoke.

„Úzce jsme spolupracovali s týmem Jaguar Design, abychom určili podobu F-TYPE Heritage 60 Edition, která vzdá moderním způsobem poctu modelu E-TYPE. Důkazem společných základů sportovního designu obou automobilů je skutečnost, že barva Sherwood Green ze šedesátých let působí na modelu F-TYPE tak, jako kdyby pro něj byla přímo stvořená,“ doplnil.Nový Jaguar F-TYPE R představený minulý rok v prosinci, ze kterého F-TYPE Heritage 60 Edition vychází, využívá pohon všech kol a pro větší zážitek z jízdy také přepracované tlumiče, stabilizátory a klouby zadního zavěšení.

Výkon 575 koní a vrchol točivého momentu 700 Nm obstarává vidlicový osmiválec Jaguar přeplňovaný kompresorem. Sprint z nuly na 100 km/h trvá pouze 3,7 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost je elektronicky omezená na 300 km/h.

Každý exemplář z Heritage 60 Edition je postaven v závodu Castle Bromwich značky Jaguar ve Spojeném království a následně je dokončen odborníky týmu SV Bespoke v centru Jaguar Special Vehicle Operations sídlícím ve Warwickshire.Autosalon Dajbych je největší dealer britských značek Jaguar Land rover v ČR. Zároveň se specializuje na netradiční vozy. Ty tvoří z velké části úpravy terénních vozů. Jako prodejce Isuzu, terénních vozů Toyota a výhradní dovozce kvalitních značek off-road příslušenství má servisní i technický tým největší zkušenosti s vývojem terénních speciálů v ČR.

Mezi zákazníky patří ozbrojené složky a policie, složky IZS i civilní odvětví jako například energetika, zemědělství, stavebnictví nebo lesní hospodářství.

V autosalonu Dajbych se zaměřují i na luxusní vozy jako jsou modely SVR od Jaguar Land Rover, ale i unikátní edice (XE Projekt 8 či Defender Bond Edition).

Společnost Dajbych má pobočky v Plzni a Praze, působí v prodeji, servisu a vývoji terénních a luxusních vozů od roku 1995. (kom)