Ministryně Černochová organizuje prodej trička s "nejlepší holkou v alianci": stíhačkou F-35.

Ministryně Černochová organjizuje prodej triček s „nejlepší holkou v alianci“: bitevníkem F-35. Toto tričko nejdříve veřejně, přímo v Poslanecké sněmovně, předala šéfovi ANO Andreji Babišovi. Společně s alainců Dárek pro Putina pak Černochová organizuje prodej tohoto trička. Výtěžek z prodeje má pomoci s nákupem polních lékárniček IFAK pro ukrajinskou armádu.

„Často od kolegů z ANO slýchám, že neví, kdo všechno bude používat F-35. Tak nejen pro ně – budou jí používat až na pár výjimek prakticky všichni. Víte proč, pane předsedo Babiši? Protože F-35 je nejoblíbenější holka v alianci! Věřím, že Vám to bude můj osobní dárek připomínat,“ uvedla Černochová při předávání trička s fotkoou F-35 Babišovi.

„My fakt nepotřebujeme mít tady tahle letadla za jedenáct let, když to vypadá, že nemáme peníze na důležitější investice pro naši armádu. A v podstatě tady stále běží ta průpovídka dokola: ohrožujeme bezpečnost,“ prohlásil ve Sněmovně Babiš.

„Předně letouny F-35 nejsou stíhačky, pane předsedo Babiši. Je to supersonický letoun, je to celá platforma, celá laboratoř. Prosím, vojáci jsou velmi citliví na to, když těmto letounům říkáte stíhačky,“ reagovala Černochová.O tričko projevila zájem veřejnost.

„Takže s jednou prima partou na tom od večera makáme,“ informovala ministryně.

Následně pak oznámila, že spojila síly s Iniciativou Dárek pro Putina.

„Nejoblíbenější holku v Alianci v českých barvách čeká první mise!… pomůže s nákupem polních lékárniček IFAK pro ukrajinskou armádu. Naše F-35 ještě nejsou ani vyrobené, ale už pomáhají. A přidat se můžete i vy,“ dodala Černochová. (sfr)