Ferrero v Česku preventivně kvůli salmonele stahuje některé výrobky Kinder. (Ilustrační foto)

Italský výrobce cukrovinek Ferrero preventivně stahuje z trhu v ČR a na Slovensku některé šarže čokoládových vajíček nebo bonbonů Kinder vyrobených v Belgii. Společnost tak reagovala na možné spojení s několika hlášenými případy salmonely – v žádném z výrobků firmy ale testy tuto bakterii způsobující akutní průjmové onemocnění nenašly.

„Ferrero v jiných zemích spolupracuje s lokálními úřady pro bezpečnost potravin na možném spojení s několika hlášenými případy salmonely. Přestože žádný z našich produktů Kinder uvedených na trh nebyl pozitivně testován na salmonelu, bereme tuto situaci mimořádně vážně, protože péče o spotřebitele je naší nejvyšší prioritou,“ uvedl podnik na webu.

Jako součást preventivních opatření se firma rozhodla v České republice a na Slovensku dobrovolně stáhnout vybrané šarže některých výrobků Kinder vyrobených v Belgii.

Jedná se o výrobky s datem minimální trvanlivosti mezi 19. únorem 2022 a 27. září 2022.

„Pokud jste některý z těchto výrobků zakoupili, doporučujeme, abyste je nekonzumovali, ale místo toho si produkty nechali a kontaktovali náš tým péče o zákazníky na ferrero.ceska@ferrero.com. Tato situace nás mrzí. Rádi bychom vás ujistili, že bezpečnost potravin bereme extrémně vážně,“ dodala společnost.

K podobnému kroku Ferrero už dřív v tomto týdnu přistoupilo v Británii. Tamní agentura pro zdravotní bezpečnost (UKHSA) uvedla, že bylo zjištěno nejméně 63 případů onemocnění spojených s těmito výrobky. Většinou šlo o potíže u dětí mladších pěti let. (pel)