Bondovský Land Rover Defender vynesl Vojenskému fondu solidarity 234 tisíc Kč.

V pondělí 20. prosince se konala v pražském Autosalonu Dajbych aukce vozidla Land Rover Defender Bond Edition. Vítězná nabídka byla 4 625 000 Kč a vyvolávací cena 3 688 928 Kč tak byla překonána bezmála o milión korun. Část výtěžku aukce ve výši 234 018 Kč věnoval Autosalon Dajbych Vojenskému fondu solidarity.

Petr Dajbych, zakladatel a majitel autosalonu, aukci hodnotí jako velký úspěch: „Aukce byla napínavá do poslední chvíle. Organizovat takovou událost v současné nejisté době byla sázka do loterie. Ukázalo se naštěstí, že lidé mají i dnes zájem o unikátní auta se sběratelskou a také investiční hodnotou. Výsledek splnil, ba i překonal moje očekávání a díky tomu se podařilo vygenerovat i vysoký dar pro Vojenský fond solidarity paní generálky Šmerdové.“Brigádní generálka Lenka Šmerdová, předsedkyně Vojenského fondu solidarity, se aukce osobně zúčastnila a krátce po jejím skončení převzala z rukou Petra Dajbycha symbolický šek na částku 234 018 Kč.

„Z aukce a jejího výsledku jsem nadšená. Děkuji majitelům, panu Dajbychovi a paní Dajbychové, za tento vynikající nápad. Částka, kterou fond získal, může významně pomoci vojákům a jejich blízkým, kteří se dostali do složitých životních situací. Právě pro ně je Vojenský fond solidarity určen,“ uvedla generálka Šmerdová.Předehrou aukce byla barmanská show, během které účastníky rozehřály bondovské drinky i triky převedené barmanem Martinem Vogeltanzem, vicemistrem světa v barmanství, během jejich přípravy. Vrcholem bylo žonglování s lahvemi s hořícím obsahem, kdy se odlesky plamenů zrcadlily na černé metalíze jediného Defenderu Bond Edition draženého v České republice.

Bond Edition je limitovaná edice vrcholného modelu řady Land Rover Defender V8 vyrobená v počtu pouhých 300 kusů. Motor o výkonu 525 koní dává vozu zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. V jádru se však jedná nejen o výkonný off-road, ale o pohodlný a bezpečný automobil, který obstojí jak ve službách superagentů, tak v úloze rodinného vozu.

Jedinečné prvky výbavy představuje označení Defender 007 na zádi, na lištách prahů a také v kuželu světla, který nasvěcuje plochu přede dveřmi.  I multimediální systém vozidla se při spuštění prezentuje speciální bondovskou animací. Každý Defender V8 Bond Edition je opatřen logem SV Bespoke a exkluzivním gravírovaným označením One of 300.„Land Rover Defender V8 Bond Edition je exkluzivní verze nejvýkonnějšího sériového Defenderu, který byl kdy vyroben, inspirovaná auty z filmu bondovské série No Time To Die. Potkávají se tak dvě velké britské značky, a navíc je tento model oslavou 38 let trvajícího spojení značky Land Rover s postavou Jamese Bonda,“ řekl Finbar McFall, brand director automobilky Land Rover.Autosalon Dajbych je největší dealer britských značek Jaguar Land Rover v ČR. Zároveň se specializuje na úpravy terénních vozů. Jako prodejce Isuzu, terénních vozů Toyota a výhradní dovozce kvalitních značek off-road příslušenství má servisní i technický tým s největší zkušenosti s vývojem terénních speciálů v ČR.

Mezi zákazníky patří ozbrojené složky a policie, složky IZS i civilní odvětví jako například energetika, zemědělství, stavebnictví nebo lesní hospodářství. Společnost Dajbych má pobočky v Plzni a Praze, působí v prodeji, servisu a vývoji terénních a luxusních vozů od roku 1995. (kom)