Jediný speciální bondovský Land Rover Defender v Česku se bude dražit 20. prosince v Autosalonu Dajbych v pražském Motole. (Ilustrační foto)

V Autosalonu Dajbych v pražském Motole se bude v pondělí 20. prosince od 17:00 dražit jedinečný Land Rover Defender Bond Edition. Limitovaná série legendárního off-roadu vyrobená u příležitosti uvedení nejnovějšího dílu filmové série o agentu Jejího Veličenstva Jamesi Bondovi čítá 300 kusů. Z toho je v Česku nyní k dispozici pouze jediný.

Pro jedinečnost vozidla zvolil prodejce, Autosalon Dajbych, k jeho prodeji formu aukce, z jejíhož výtěžku bude část určena pro Vojenský fond solidarity.

Vyvolávací cena bondovského Defenderu je 3 688 928 Kč. Zájemce o účast v aukci musí složit jistinu ve výši 77 tisíc Kč.

„Očekáváme, že se cena v průběhu aukce vyšplhá podstatně víš. Jeden exemplář, který byl k dispozici v sousední zemi, se vydražil v přepočtu za více než 4,5 miliónu Kč,“ uvedl Tomáš Petrů, marketingový manažer Autosalonu Dajbych.

Aukce bude mít i dobročinný podtext: Významná část výtěžku bude směřovat do Vojenského fondu solidarity vedeného brigádní generálkou Lenkou Šmerdovou.

„Značka LR Defender je od svého vzniku spojena i s vojáky. Naše firma se významně podílí na projektech speciálních vozidel pro elitní složky české armády. Proto jsme se rozhodli v rámci aukce Vojenský fond solidarity podpořit,“ vysvětlil Petrů.

Bond Edition je limitovaná edice vrcholného modelu řady Land Rover Defender V8. Motor o výkonu 525 koní dává vozu zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. V jádru se však jedná nejen o výkonný off-road, ale o pohodlný a bezpečný automobil, který obstojí jak ve službách superagentů, tak v úloze rodinného vozu.

„Pro některé zájemce může hrát roli i jeho investiční hodnota daná unikátními bondovskými prvky výbavy,“ upozornil Petrů.

Ty představuje označení Defender 007 na zádi, na lištách prahů a také v kuželu světla, který nasvěcuje plochu přede dveřmi. I multimediální systém vozidla se při spuštění prezentuje speciální bondovskou animací. Každý Defender V8 Bond Edition je opatřen logem SV Bespoke a exkluzivním gravírovaným označením One of 300.

„Land Rover Defender V8 Bond Edition je exkluzivní verze nejvýkonnějšího sériového Defenderu, který byl kdy vyroben, inspirovaná auty z filmu bondovské série No Time To Die. Potkávají se tak dvě velké britské značky, a navíc je tento model oslavou 38 let trvajícího spojení značky Land Rover s postavou Jamese Bonda,“ řekl Finbar McFall, brand director automobilky Land Rover. (tis)