Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) prodal svůj většinový podíl ve vývojářské společnosti New Space Technologies s.r.o. jejímu spoluzakladateli a dosavadnímu držiteli 20% podílu Ivo Krylovi. (Foto: CSG Aerospace, na snímku dron Cantas)

Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) prodal svůj většinový podíl 60 procent ve vývojářské společnosti New Space Technologies s.r.o. jejímu spoluzakladateli, jednateli a dosavadnímu držiteli dvacetiprocentního podílu Ivo Krylovi. Cenu transakce strany nezveřejnily.

New Space Technologies s.r.o. (NST) je inovativní konstrukčně-vývojová kancelář s projekty v oblasti aerospace, pozemní techniky a strojírenství. Jejím významným produktem je dron CANTAS využívající technologii VTOL (schopnost svislého vzletu a přistání).

Společnost byla založena Ivo Krylem a Martinem Drštičkou v roce 2013. Sídlí v Uherském Hradišti. V roce 2016 se stala členem holdingu CSG, který získal většinový podíl 60 procent. Ke dni 31. 8. 2020 byl podíl CSG prodán Ivo Krylovi.

„I když vývoj NST byl slibný, jako konstrukčně-vývojová kancelář nezapadá do našeho core businessu společností, které se kromě vývoje orientují i na výrobu a obchod. Proto jsme se dohodli na prodeji většinového podílu spoluzakladateli a CEO společnosti Ivo Krylovi,“ uvedl místopředseda představenstva CSG Miroslav Dorňák.

„Po dobu, kdy NST byla součástí CSG, prošla společnost dynamickým vývojem a přinesla na trh celou řadu zajímavých projektů včetně nových řešení v oblasti obranných technologií, speciálních vozidel a general aviation. S kolegy v CSG jsme ale dospěli k závěru, že pro obě strany je výhodnější partnerství na komerčním základě bez vlastnického zapojení holdingu,“ dodal Ivo Kryl.

CSG a NST budou nadále spolupracovat v oblasti vývoje produktů pro společnosti CSG i komercionalizace produktů NST na světovém trhu prostřednictvím obchodní sítě holdingu.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu.

V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2019 tržby v hodnotě více jak 28,5 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl.

S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. (pel)