Hnutí SPD zaútočilo na učitelské odbory, které podle Okamurovců slouží jen zájmům ČSSD a inkluzi.

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zaútočilo na školské odboráře. Ti prý slouží jen zájmům ČSSD a inkluzi. Podle Okamurovců sociální demokraté přispěli ke zničení českého školství, když exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) zavedla inkluzi do škol. SPD proto navrhuje inkluzivní vzdělávání v Česku zrušit. Peníze, které jsou na něj ročně vynaloženy, by tak mohly být investovány do zlepšení kvality školství v Česku. 

Hnutí SPD podporuje navýšení prostředků ve školství, včetně zvýšení prestiže práce učitele.

Hodnocení kvalitních učitelů by podle Okamurovců mělo dosahovat 130 procent průměrné mzdy a podíl rozpočtu školství by měl vzrůst na 6 procent HDP.

„Potřebujeme kvalitní školství, neboť vzdělaná a odborně připravená mládež bude v budoucnu jediné bohatství této země. K dosažení tohoto cíle ale potřebujeme odbourat nesmyslné reformy, které ničí české školství,“ uvedlo hnutí v prohlášení.

Požadují v Česku zrušit inkluzní vzdělávání, které zavedla bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Upozornili, že jen letos jsou náklady inkluze 6 miliard korun.

„V souvislosti se stávkou vyhlášenou na 6. listopadu odbory, kterou podporuje paní Valachová, se nabízí otázka, co odbory vedené panem Dobšíkem dělaly, když v zájmu budování Nového světového řádu ničila ČSSD ve spolupráci se Sorosovými neziskovkami české školství. Mlčely,“ napsalo SPD.

„Dnes falešně burcují v zájmu paní Valachové do stávky. Hnutí SPD vyzývá pracovníky ve školství k zakládání nezávislých odborů, které budou hájit jejich zájmy, a nikoliv zájmy politiků. Hnutí SPD bude trvat na prosazení zásadních změn zvyšujících kvalitu českého školství a na související zvýšení platu učitelů,“ dodalo.

(pel)