Fotbalový Bayern Mnichov získal z Barcelony Brazilce Coutinha.

Fotbalový Bayern Mnichov získal zvučnou posilu z Barcelony. Brazilec Coutinho odchází z katalánského velkoklubu do Mnichova na roční hostování. Bayern tím chce nahradit Robbena a Ribériho. Neuskutečnila se tak Coutinhova uvažovaná výměna do Paris St. Germain za krajana Neymara.

Philippe Coutinho přišel do Barcelony před rokem z Liverpoolu za 140 milionů eur jako druhý nejdražší hráč všech dob.

Zřejmě však svými výkony nenaplnil očekávání katalánského mistra. V ofenzivě Bayernu by měl vyplnit mezeru po odchodech veteránů Arjena Robbena a Francka Ribéryho.

„Můžeme potvrdit, že jsme v zásadě domluveni na Countinhově hostování,“ uvedl ředitel katalánského klubu Guillermo Amor ještě před tím, než Barcelona zahájila nový ročník La Ligy utkáním proti Bilbau. (Zápas při absenci Messiho Barcelona prohrála 0:1).

Coutinhův příchod do Mnichova potvrdil i sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžič. Informoval současně, že klub získal na hráče předkupní právo.

Bayern v tomto týdnu posílil také Chorvat Ivan Perišič, jenž přišel na hostování z Interu Milán.

Nejlepší světové fotbalové soutěže mohou diváci v České republice sledovat v přímých přenosech španělské La Ligy, italské Série A, anglické fotbalové Premier League i německé Bundesligy na DIGI TV.