Rychlého internetu by se konečně mohli dočkat lidé i v odlehlých oblastech Česka. Ministerstvo průmyslu rozdá ve druhé o dotace na rozvoj vysokorychlostního internetu celkem 1,1 miliardy korun.

Lidé v Česku by se konečně mohli dočkat rychlého internetového připojení i v odlehlých oblastech. O dotace na vysokorychlostní internet v místech, která nyní nemají přístup k rychlému internetu, si požádalo 40 zájemců. Ministerstvo průmyslu a obchodu rozdá v druhé výzvě celkem 1,1 miliardy korun. 

První pokus podpořit rychlý internet v odlehlých místech přitom skončil neúspěchem. O dotace si tehdy zažádalo jen několik zájemců.

„Navrhované projekty mají zajistit kvalitní připojení k vysokorychlostnímu internetu pro tisíce lidí. Díky dotacím by tak měli mít obyvatelé České republiky i z těch nejvzdálenějších koutů naší země k dispozici rychlý a funkční přístup k moderním službám,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).

Doplnil, že bez dotační podpory by řídce osídlené oblasti zůstaly trvale znevýhodněny a byly vyloučeny z možností podílet se na hospodářském rozvoji státu,

Ministerstvo bude v následujících týdnech žádosti vyhodnocovat. Ověří například, zda žadatelé splňují pravidla dotačního programu realizovaného v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) a přidělí jim body dle dříve schváleného modelu hodnocení.

(pel)