Neymar má další průšvih. Nestihl začátek letní přípravy PSG. Místo toho bude natáčet reklamní spot.

Brazilský fotbalový kouzelník Neymar má další průšvih. Nedorazil včas na zahájení přípravy svého pařížského klubu PSG. Za to ho čeká trest. Neymar se brání, že natáčí reklamní spot pro charitativní účely. Navíc není jasné, v jakém klubu bude hrát Neymar další sezónu.

Brazilský fotbalista Neymar svým nejnovějším průšvihem opět přiživil spekulace o svém předčasném konci v Paris St. Germain a návratu do Barcelony. Nejdražší hráč světa nedorazil na začátek letní přípravy PSG.

Francouzský klub ho za to hodlá potrestat. Není však zatím známo, jaké kroky proti Neymarovi podnikne.

„Neymar měl dnes dorazit na předsezónní aktivity s týmem, v domluveném čase a na místě ale nebyl, a to bez předchozího souhlasu klubu. Klub toho lituje a podnikne odpovídající kroky,“ uvedl PSG bez bližších podrobností.

Neymar se však brání. Tvrdí, že je tato kauza nafouknutá. Prý klubu oznámil v předstihu, že začátek přípravy nestihne a dorazí později. Důvodem je natáčení reklamního spotu, který měl dlouhodobě naplánovaný na 10. července.

Neymarova mluvčí Day Crespová vysvětlila, že Neymarova organizace plánovala natáčení spotu pět let s tím, že termín byl klubu dopředu známý.

Neymar se prý do Francie vrátí až 15. července tak, jak se údajně s vedením klubu dohodl minulý týden. Neymarův otec médiím vysvětlil, že natáčení spotu souvisí s charitativní činností.

„Nešlo to odložit, všichni o tom věděli. Není třeba to dramatizovat,“ prohlásil.

V poslední době se intenzivně spekuluje o Neymarově návratu do Barcelony. Prezident katalánského klubu minulý týden uvedl, že Neymar chtěl opustit PSG a vrátit se do Španělska, ale Paříž jej nechce prodat.

Sportovní ředitel PSG Leonardo potvrdil, že Neymar chce odejít z klubu. Pařížský klub je podle Leonarda připraven nechat Neymara jít jeho vlastní cestou, pokud se najde někdo, kdo zaplatí požadovanou částku.

Leonardo zároveň potvrdil, že Barcelona projevila o Neymara zájem. PSG však prý doteď nedostalo žádnou nabídku. Oba kluby spolu prý zatím vedly jen nezávazné rozhovory.

Neymar před dvěma lety přestoupil z Barcelony do PSG za dosud rekordních 222 milionů eur. S francouzským mistrem má však platnou smlouvu do roku 2022.

V uplynulé sezoně PSG vyhrál suverénně domácí ligu, ale v Lize mistrů vypadl již v osmifinále s Manchesterem United.

Neymar navíc kvůli zranění zmeškal skoro tři měsíce včetně prohraného osmifinále. Zdravotní problémy vyřadily hvězdného útočníka i z jihoamerického šampionátu Cópa America, který Brazílie na domácí půdě vyhrála. (sfr)

VÍCE O TÉMATU ČTĚTE ZDE:

Problematického Neymara v La Lize nechceme, hlásá šéf španělské nejvyšší soutěže

Neymar míří z PSG do Barcelony. Prý se s ní už dohodl. Katalánci mají zaplatit 2,5 miliardy

Nejlepší světové fotbalové soutěže mohou diváci v České republice sledovat v přímých přenosech španělské La Ligy, italské Série A, anglické fotbalové Premier League i německé Bundesligy na DIGI TV.