Skandalista Neymar už není kapitán Brazílie.

Neymar padl. Zatím jen jako kapitán brazilské fotbalové reprezentace. Nejzářivější fotbalovou megahvězdu svrhli z funkce kapitána brazilské fotbalové reprezentace. Novým šéfem „kanárků“ bude zkušený Dani Alves. Odebráním kapitánské pásky byl Neymar potrestán za své skandály v Ligue 1, ale i v Lize mistrů.  

Brazilskému fotbalovému špílmachrovi Neymarovi odebrali před blížícím se jihoamerickým šampionátem Copa América kapitánskou pásku. „Pravou rukou“ trenéra Titeho na hřišti se stane obránce Dani Alves.

Informovala o tom Brazílská fotbalová konfederace (CBF).

Důvodem „svržení“ z postu kapitána národní reprezentace bylo Neymarovo chování v minulých týdnech.

Kvůli zranění sice mnoho týdnů nehrál, přesto si i na lavičce „dokázal“ vysloužit trest v Lize mistrů. Po odvetném zápase osmifinále s Manchesterem United, v němž byl Neymarův PSG vyřazen, hvězdný Brazilec tvrdě kritizoval výkon rozhodčích.

UEFA mu za to napařila třízápasový distanc, který si Neymar musí odpykat v úvodu dalšího ročníku LM. Svůj pařížský tým tak Neymar oslabí na 3 úvodní zápasy ve skupině, do které se PSG probojoval po suverénním vítězství ve francouzské Ligue 1.

I tohle je Neymar.

Francouzská fotbalová federace potrestala Neymara zákazem startu ve 3 zápasech Ligue 1 za nedávný incident po finále Francouzského poháru. V něm PSG prohrálo se Stade Rennes. Neymar cestou na tribunu pro medaili za 2. místo neudržel nervy na uzdě a napadl fanouška, který si brazilskou hvězdu fotil svým mobilním telefonem.

Začínají navíc probleskovat zprávy o Neymarových konfliktech v domovském týmu Paris St. Germain. Neymar totiž veřejně kritizoval své spoluhráče, mistry světa Alphonse Areolu a Presnela Kimpembeho.

Podle deníku Le Parisien narostlo napětí mezi Neymarom a Julianom Draxlerom. Po nedávné ligové prohře v Montpellier (2:3) Draxler brazilského spoluhráče požádal, aby hrál více kolektivně.

Neymar mu podle svědků arogantně odpověděl:

„Kdo jsi, že se mnou takto mluvíš? Jediné, v čem jsi dobrý, jsou nahrávky směrem dozadu“.

Aby nedošlo k fyzickému konfliktu obou spoluhráčů, museli Neymara s Draxlerem od sebe oddělit trenér PSG Thomas Tuchel a sportovní ředitel klubu Antero Henrique.

Odebráním kapitánské pásky Neymarovi v nedávné době požadovali veřejně například známý brazilský kouč Vanderlei Luxemburgo či bývalý reprezentant Zé Roberto. (sfr)

Nevychovaný Neymar jde „na kobereček“ k Titemu kvůli výstřelkům. Hrozí mu vyhazov?

Nejlepší světové fotbalové soutěže mohou diváci v České republice sledovat v přímých přenosech španělské La Ligy, italské Série A, anglické fotbalové Premier League i německé Bundesligy na DIGI TV.