Messi strávil s Ronaldem v jedné soutěži značnou část své kariéry...

Fotbalová hvězda Juventusu Turín Cristiano Ronaldo se snažila neúspěšně přemluvit Lionela Messiho k přestupu do italské ligy. Svého bývalého rivala ze španělské La Ligy ale do Itálie nezlákal, ten potvrdil, že zůstane věrný Barceloně.

„Nepotřebuji žádné změny, nemusím hledat nové výzvy,“ odpověděl Messi v rozhovoru pro španělský list Marca Ronaldovi. Ten ho před pár dny vybídl, aby si také vyzkoušel italskou ligu a jejich soupeření mohlo pokračovat.

Leto s v létě přestoupil Ronaldo za 100 milionů liber z madridského Realu do turínského Juventusu a rivalita s Messim mu evidentně schází.

„Zatímco já hrál v Portugalsku, Anglii, Španělsku a teď v Itálii, on je stále ve Španělsku. Měl by prokázat svůj fotbalový talent a kumšt i v jiné lize než jen La Lize. Třeba přijít sem do italského fotbalu,“ vzkázal CR7 Messimu.

„Přijmout Ronaldovu výzvu a odejít do Itálie? Já žádné změny nepotřebuji. V Barceloně jsem doma a nemám důvod ke změně,“ odpověděl jednatřicetiletý Argentinec Ronaldovi.

„Hraju v nejlepším týmu na světě a nemám zapotřebí měnit mužstva či ligové soutěže, abych si stanovoval nové cíle. Moje cíle se obnovují rok co rok.“

Messi v rozhovoru poodhalil jiné přání…

„Rád bych, aby se příští rok vrátil Neymar z Paris SG zpátky do Barcelony a sešli jsme se zase v jedné šatně. Jsme přátelé, prožili jsme spolu hodně času a krásných chvil, takže bych s ním zase rád hrál v jednom týmu. Je mi ale jasné, že jde nejspíš jen o přání. Pro Neymara je velice těžké opustit Paříž, klub by mu navíc nedal k odchodu souhlas.“