Zajímavý výsledek senátních voleb v USA: všichni demokratičtí kandidáti, kteří ctihodného soudce Kavanaugha (na snímku přísahající vlevo) nařkli z údajného "sexismus", prohráli...

Zatracovaný údajný „sexistický“ soudce Brett Kavanaugh fakticky vyhrál americké volby. Demokratičtí senátoři, kteří hlasitě vystupovali proti nominaci Bretta Kavanaugha na soudce Nejvyššího soudu USA, byli poraženi ve všech státech, v nichž není jasná demokratická nebo republikánská většina.

Svá místa v Senátu neobhájili demokratičtí senátoři Heidi Heitkamp ze Severní Dakoty, Joe Donnelly z Indiany, Claire McCaskill z Missouri ani Bill Nelson na Floridě.

Přitom senátní souboje v těchto státech byly označovány za velmi vyrovnané a bez jasného favorita.

Naopak, demokratický senátor Joe Manchin ze Západní Virginie, který hlasoval pro jmenování Bretta Kavanaugha, svůj senátorský post obhájil.

Protahované senátní slyšení, ve kterém se demokraté snažili očernit Bretta Kavanaugha jako sexuálního násilníka, se tak demokratům nevyplatilo.

Každý demokratický senátor, který obhajoval svůj post ve volbách bez jasného favorita, prohrál.

Průzkumy mezi voliči ukázaly, že ponižující proces, kterému byl Brett Kavanaugh při senátním slyšení vystaven, byl pro 30 až 40 % voličů rozhodujícím faktorem, proč nedat svůj hlas demokratickým senátorům, kteří usilovali o znovuzvolení.

Brett Kavanaugh byl při senátní slyšení demokraty pranýřován za to, že přibližně před 40 lety údajně na blíže nespecifikovaném večírku a na neznámém místě sexuálně obtěžoval dívku, která si své obvinění nechávala 40 let pro sebe.

Absurdita celé situace, kdy se na celé brilantní profesní kariéře soudce Kavanaugha nenašel jediný škraloup, byla od očí bijící.

Demokraté několik dní blokovali jeho nominaci kvůli obvinění z přečinu, kterého se měl dopustit jako sedmnáctiletý mladík a o kterém neexistuje žádný záznam nebo svědectví, kromě prohlášení nyní už dvaapadesátileté Blasey Fordové, která měla být údajnou obětí Kavanaughova obtěžování.

Republikánský senátor Lindsey Graham, který během slyšení ztratil trpělivost a obořil se na demokratické senátory za jejich sprosté chování při senátní slyšení, po volbách se zadostiučiněním prohlásil, že jedním z důvodů republikánského vítězství ve volbách do Senátu je způsob, jakým demokraté jednali se soudce Kavanaughem… (mar)