Donald Trump nadále odmítá vměšování Ruska do posledních amerických prezidentských voleb...

Americký prezident Donald Trump na Twitteru přiznal, že se jeho syn Donald setkal v roce 2016 s ruskou právničkou, aby získal kompromitující informace o Hillary Clintonové. Trump označil setkání za zcela legální.

Schůzka Trumpa juniora s ruskou právničkou Nataljí Veselnickou napojenou na Kreml je předmětem vyšetřování ruského zásahu do amerických prezidentských voleb. Sám Trumpův syn se před soudním výborem amerického Senátu přiznal, že se s Veselnickou sešel v očekávání, že tato právnička disponuje kompromitujícími informacemi o Hillary Clintonové.

Informace o Clintonové sháněl prý proto, aby mohl posoudit její „způsobilost” stát se prezidentkou. Navíc také zdůraznil, že se s Rusy na ovlivnění voleb nikdy tajně nedohadoval.

Trump svůj komentář k jednání zveřejnil na Twitteru. Dodal, že podobné schůzky se v politice konají v jednom kuse. Uvedl také, že o jednání nic nevěděl a že nakonec ani nikam nevedlo.

Americký prezident tímto způsobem reagoval na zprávy médií, že se obává, aby se jeho syn kvůli schůzce nedostal do problémů se zákonem.

Zprávu, kterou šířila americká média jako The Washington Post nebo CNN, Trump označil za falešnou a zcela vymyšlenou. Pokračující vyšetřování zásahu Ruska do amerických voleb, které vede zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, označil Trump za největší hon na čarodějnice v historii USA.

Kvůli údajnému vměšování do voleb uvalily na Rusko Spojené státy sankce. Rusko jakýkoliv zásah, stejně jako Trump, opakovaně popírá. (jaz)