V Německu se stal další krvavý útok...

Mladý Afghánec napadl v německém městě Bischofsheim 38letou těhotnou ženu. Ta utrpěla těžká zranění. Pachatel po útoku utekl, ale policii se ho podařilo během několika hodin vypátrat.

Napadení má mít na svědomí 23letý Afghánec, který stejně jako zraněná žena žije v Bischofsheimu. Pachatel má být s obětí v příbuzenském vztahu, napsala agentura DPA s odkazem na policejní informace. Pozadí útoku se stále prošetřuje, uvedla prokuratura.

Počet útoků nožem se v poslední době v Německu zvyšuje. Dokonce tak, že policie Severního Porýní-Vestfálska žádá ministerstvo vnitra této spolkové země, aby se začala vést speciální statistika útoků nožem. Dosud útoky nebyly vedeny samostatně, tak jako například údaje o trestných činech spáchaných střelnými zbraněmi.

Americký think-tank Gatestone Institute napsal, s odkazem na policejní hlášení, že se mezi lednem a říjnem roku 2017 stalo v Německu více než 3500 útoků za použití nože. Pro srovnání, za celý rok 2016 jich mělo být 4000 a v roce 2007 pouze 300, tvrdí Gastone Institute s odkazem na policejní informace.

„Za posledních deset let se tak zvýšil počet útoků nožem o 1200 procent,“ píše Gatestone Institute.

(jaz)