Pražská MHD bude následující dva týdny jezdit v prázdninovém režimu. Dopravcům chybějí řidiči.

Praha má nedostatek řidičů městské hromadné dopravy (MHD). Pražské tramvaje, autobusy i metro pojedou následující dva týdny v prázdninovém omezeném režimu. Do běžného režimu se spoje vrátí od pondělí 15. ledna.

Na omezení pražské MHD upozornil iRozhlas.cz. Omezení se týkají spojů na území Prahy, nikoliv příměstských linek.

„Poloprázdninový provoz Pražské integrované dopravy v prvních dvou lednových týdnech je tak zaveden proto, aby od začátku nového roku byly sníženy požadavky na odpracované hodiny řidičů, případně aby byla některým z nich nabídnuta možnost si dovybrat volno, k čemuž jen asi týden trvající vánoční svátky neposkytovaly dostatek prostoru,“ uvedl Martin Šubrt, náměstek ředitele organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD.

Podle Šubrta je řidičů jednak nedostatek, navíc mnohdy zcela vyčerpali maximální počty přesčasových hodin. Na nedostatek řidičů tramvají a autobusů si loni stěžoval například dopravní podnik (DPP). Kvůli chybějícím zaměstnancům udělal náborovou kampaň. Problémy byly rovněž v příměstské dopravě, zejména na Kladensku.

Omezení podle Ropidu nezpůsobí dopravní potíže. MHD proti jiným obdobím na začátku ledna prý využívá o 10 až 20 procent méně cestujících.

(pel)