Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Majiteli Googlu o třetinu vzrostl zisk, daří se i Microsoftu

Čistý zisk americké společnosti Alphabet, majitele vyhledávače Google, ve 3. čtvrtletí stoupl o 33 % na 6,73 miliardy dolarů (148,3 miliardy Kč). Výsledky podpořil vysoký růst příjmů, v čele s příjmy z mobilní reklamy. Nárůst zisku hlásí i Microsoft. Tomu díky cloudu vzrostl výdělek o 16 % na 6,58 miliardy USD (144,9 miliardy Kč).

Křetínský ovládne Slovenské energetické strojárne

Slovenský antimonopolní úřad (PMU) schválil české firmě EP Industries podnikatele Daniela Křetínského ovládnutí slovenského výrobce kotlů, společnosti Slovenské energetické strojárne (SES). EP Industries vlastní 89,81 procenta akcií SES. Kontrolní podíl ve slovenské firmě získal po loňském navýšení základního jmění SES.

Mattel se propadl do ztráty

Americký výrobce hraček Mattel se ve 3. čtvrtletí propadl do ztráty 603,3 miliónu dolarů (13,3 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 236,3 miliónu dolarů ve stejném období loni. Na zisk měl negativní dopad bezhotovostní mimořádný náklad související s účtováním opravných položek. Tržby společnosti pak klesly kvůli bankrotu řetězce hračkáren Toys R Us.

Čtvrtletní zisk VW prudce klesl kvůli nákladům na emisní aféru

Čistý zisk německého automobilového koncernu Volkswagen ve 3. čtvrtletí meziročně klesl o více než polovinu na 1,14 miliardy eur (zhruba 29 miliard Kč). VW zasáhly další náklady na řešení skandálu kolem manipulací s emisemi naftových vozů.

Americký ropný gigant Exxon Mobil zvýšil zisk o 50 procent

Americký ropný gigant Exxon Mobil ve 3. čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 50 % na 3,97 miliardy dolarů (87,9 miliardy Kč). Hospodaření podpořily vyšší ceny ropy a zemního plynu. Exxon Mobil je největším veřejně obchodovaným producentem ropy na světě.

(pel)