Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Matka Googlu investovala 1 miliardu dolarů do konkurenta Uberu

Americký provozovatel alternativní taxislužby Lyft získal 1 miliardu dolarů (21,8 miliardy Kč) od mateřské firmy Googlu Alphabet. Investice ohodnocuje hlavního konkurenta Uberu na 11 miliard USD (téměř čtvrt biliónu Kč). Lyftu se podařilo za poslední rok téměř zdvojnásobit pokrytí – nyní může jeho služby využít 95 % americké populace.

Úřad zahájil kontrolu e-shopu Mall.cz kvůli úniku hesel

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zahájil kontrolu internetového obchodu Mall.cz. Zaměří se na zabezpečení osobních údajů zákazníků společnosti, která po hackerském útoku přišla téměř o 750 000 údajů o svých klientech. O výsledku kontroly bude ÚOOÚ informovat po jejím ukončení.

Britové kupují za 7 miliard překladatelskou firmu Moravia IT

Firmu Moravia IT koupil britský konkurent RWS Holding, který patří mezi 10 největších překladatelských firem na světě. Moravia IT se specializuje na překlady pro technologické giganty, jako jsou IBM, Oracle či Microsoft. RWS dá za firmu 320 milionů dolarů (7 miliard Kč).

Turecko postaví první jadernou elektrárnu, podílet se budou Rusové

První jaderná elektrárna v Turecku získala počáteční stavební povolení a úplné povolení by měla získat v první polovině příštího roku. Elektrárna v Akkuyu, jejíž výstavba má stát 20 miliard dolarů (435,7 miliardy Kč) má postavit turecká divize ruského Rosatomu.

General Motors zaplatí 120 milionů dolarů kvůli vadnému zapalování

Kvůli vadnému zapalování zaplatí automobilka General Motors zákazníkům odškodné ve výši 120 milionů dolarů (2,6 miliardy Kč). Už dříve musela ze stejných důvodů zaplatit 2,5 miliardy dolarů (54,2 miliard Kč). Kvůli závadě zemřelo přes 100 lidí.

(pel)