Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


ČR nemusí platit půl miliardy kvůli solární dani

Česká republika nemusí vyplácet třem německým investorům a firmě JSW Solar půl miliardy Kč jako škodu a ušlý zisk za zavedení solární daně, rozhodl arbitrážní soud v Ženevě. Ministerstvo předpokládá stejný výsledek u dalších šesti žalob o více než 3,5 miliardy Kč.

Do účtenkové loterie se zaregistrovalo 250 tisíc hráčů

Během prvního týdne se do účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) zaregistrovalo zhruba 250 tisíc aktivních hráčů. Počet zaregistrovaných účtenek přesáhl 1 milion. O ceny se bude poprvé losovat 15. listopadu.

Lufthansa podepsala smlouvu o převzetí Air Berlin

Největší německá letecká společnost Lufthansa podepsala smlouvu o převzetí významné části svého krachujícího konkurenta Air Berlin. Výše transakce se pohybuje kolem 210 miliónů eur (5,44 miliard Kč). Lufthansa získá 81 ze 130 letadel flotily Air Berlin.

Hodnota bitcoinu poprvé překonala hranici 5000 dolarů

Hodnota kybernetické měny bitcoin ve čtvrtek poprvé překročila hranici 5000 dolarů (109 120 Kč). Od začátku letošního roku se tak více než zpětinásobila. Během dneška cena vystoupila až na rekordních 5240 dolarů (114 000 Kč), oproti středě si připisovala více než 8 %

Satelit EchoStar 105 / SES-11 úspěšně vypuštěn do vesmíru na raketě Falcon 9 od SpaceX

Satelit umožní společnosti SES zrychlit poskytování HD a UHD programů v C-pásmu na území Spojených států amerických. Kapacita v Ku-pásmu bude sloužit potřebám společnosti EchoStar v korporátní a mediální oblasti, stejně jako v oblasti vysílání.

(pel)