Kardinál Dominik Duka před Pražským hradem slavnostně požehnal automobilu TATRA PHOENIX PRÄSIDENT.

Automobilu TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT požehnal na Hradčanském náměstí kardinál Dominik Duka. Tento nejnovější model tatrovky vznikl při příležitosti 120. výročí zahájení výroby automobilů v kopřivnické automobilce a symbolizuje tradici i budoucnost společnosti TATRA TRUCKS.

Hradčanské náměstí je místem, kde se uskutečnilo mnoho historicky významných událostí. Pro kopřivnickou společnost TATRA TRUCKS a český automobilový průmysl se jedna z nich udála ve středu 14. června.

Před Bránou Gigantů ústící do I. nádvoří Pražského hradu se dopoledne představil veřejnosti nejnovější model TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT. Při této příležitosti se mu dostalo požehnání od arcibiskupa pražského kardinála Dominika Duky.

Foto: Tatra

Slavnostnímu aktu byli přítomni i zástupci automobilky – Petr Rusek, předseda představenstva společnosti TATRA TRUCKS, její generální ředitel Radek Strouhal a Martin Šustek, ředitel obchodu a marketingu.

Jsme velmi rádi, že Jeho Eminence kardinál Dominik Duka vyslyšel naši prosbu a požehnal nejnovější tatrovce. V našich končinách podobné události nebývají běžné, ale Tatra letos slaví výjimečné historické výročí, které tento vůz symbolizuje, a to si určitě zaslouží i výjimečnou událost,“ řekl Petr Rusek.

Petr Rusek i Radek Strouhal pak Jeho Eminenci kardinálu Dukovi i přítomným hostům vůz TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT podrobně představili a seznámili je také s historií výroby automobilů Tatra.

Foto: Tatra

Novodobý vůz nesoucí označení PRÄSIDENT odkazuje na první automobil NW Präsident, který v kopřivnické firmě postavili v roce 1897. Zatímco původní 120 let starý automobil byl v podstatě kočár opatřený spalovacím motorem, nový je stokrát výkonnějším moderním univerzálním nákladním vozidlem.

Limitovaná edice PRÄSIDENT je odvozena od úspěšné obchodní řady TATRA PHOENIX Euro 6. Phoenixů jsme již vyrobili a prodali přes tisíc kusů a zákazníkům slouží na silnicích, ve smíšeném provozu i v nejtěžším terénu po celém světě,“ přiblížil Radek Strouhal.

Foto: Tatra

Celkem bude vyrobeno symbolických 120 kusů automobilů TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT. Tento počet odkazuje na 120 let trvající tradici výroby automobilů v kopřivnické továrně.

V rámci podpory prodeje novodobých präsidentů navíc společnost TATRA TRUCKS oslovila dalšího tradičního českého výrobce, novoměstskou společnost ELTON hodinářská. Ta navrhla a vyrobila omezenou sérii originálních hodinek značky PRIM jako doplněk pro zákazníky, kteří si vůz TATRA PHOENIX v provedení PRÄSIDENT pořídí.

Mezi lety 1897 až 2016 společnost TATRA TRUCKS vyrobila přes 520 tisíc motorových vozidel, přičemž počet nákladních automobilů sedm a půl krát převyšuje množství osobních vozů, které z bran kopřivnické automobilky vyjely.

(pel)