FinGOOD nabízí možnost investovat do známého výrobce sportovních dresů ALEA.

Počet investičních projektů na internetové platformě finGOOD se rozrůstá. Nově je možné prostřednictvím start-upu, který propojuje drobné i firemní investory s českými firmami, investovat například do firmy ALEA, která mimo jiné vyrábí a dodává dresy pro český fedcupový a český daviscupový tým. Po společnosti ELTON hodinářská, tradičním výrobci hodinek Prim, jde o další významnou výrobní společnost, která se rozhodla touto formou získat prostředky na svůj další rozvoj.

V České republice jedinečná platforma finGOOD umožňuje fyzickým osobám i firmám prostřednictvím tzv. peer-to-business půjček investovat do českého průmyslu a zajímavým způsobem zhodnotit své prostředky. Podniky na druhé straně získávají díky platformě finGOOD nebankovní zdroje financí.

Tento způsob financování v závěru minulého roku vyzkoušely společnosti ELTON hodinářská, výrobce tradičních hodinek Prim, a firma Reval, která se věnuje výrobě reklamních předmětů. Nyní je možné v rámci další vlny investic vložit prostředky do společností ALEA Sportswear a AWIS pokladní systémy.

Po loňském úspěchu, kdy se nám podařilo naplnit investiční cíle u společností ELTON hodinářská a Reval už několik dní před vypršením upisovacího termínu, jsme rádi, že můžeme vypsat další investiční příležitosti,“ uvedl Marek Galetka, spoluzakladatel a jednatel platformy finGOOD.cz.

Do každé nabídky vloží 10 % ze svého

Platforma investory motivuje i tím, že do každé nabídky vloží 10 % ze svého. Písecká rodinná firma ALEA Sportswear plánuje, že prostřednictvím finGOOD získá tři miliony korun na 24 měsíců za úrok 7 % ročně, které bude splácet anuitně.

Finanční prostředky od společnosti finGOOD chceme využít k nákupu technologií do výroby. Díky sdílené ekonomice se nám otevírá nová možnost, jak získat zdroje, aniž bychom museli využít bankovního financování,“ sdělil Ladislav Žikla, obchodní ředitel ALEA Sportswear.

Firma, která obléká 25 reprezentací, mezi nimi i český fedcupový a český daviscupový tým, od roku 2012 navyšuje obrat i zisk a v příštích letech plánuje expanzi do zahraničí.

Systém propojuje investory

Výrobce elektronických pokladen AWIS holding by rád získal prostřednictvím finGOOD jeden a půl milionu korun za 8 % ročně na dobu 18 měsíců.

Naším cílem je vyvíjet pokladní systémy, které stále více pracují pro zákazníky. K tomu potřebujeme rozšířit skladové zásoby, implementovat inovace a podpořit marketing. Chceme zákazníkům poskytovat profesionální pokladní software a komplexní služby,“ vysvětlil Petr Havelka, předseda představenstva AWIS holding, účel, k němuž společnost prostředky využije.

Start-up finGOOD se zaměřuje na peer-to-business půjčky. Systém je založen na propojování investorů, kteří si sami zvolí, jaké společnosti přispějí, a žadatelů, kteří by touto formou chtěli podpořit svůj rozvoj. Pro firmy představuje zajímavou a nezávislou alternativu, jak získat finanční zdroje.

Funguje na bázi peer-to-business půjček, proto se mohou do investic zapojit fyzické i právnické osoby, pro něž je v současné době poměrně složité najít investiční nástroje.

(pel)