Platforma Busyman zajistila českým start-upům už 150 miliónů. korun.

Internetová platforma Busyman, která spojuje soukromé investory s nadějnými inovativními projekty, zajistila od roku 2010 investice za více než 150 milionů korun. Jen za loňský rok zprostředkovala společnost prostředky ve výši přes 33 milionů korun.

Busyman je start-upová platforma, jejímž principem je propojovat tvůrce s potenciálními investory a pomáhat dotáhnout unikátní nápady vzešlé ze start-upové scény k realizaci. Se soukromými investory už spojil desítky perspektivních podnikatelských plánů. V roce 2016 bylo zpracováno a zalistováno 60 projektů.

Loňský rok byl v tomto ohledu pro Busymana rekordní – bylo přes něj zainvestováno 17 projektů s celkem 26 investičními vstupy, což je téměř 30% startupů zalistovaných v databázi Busyman. Pro začínající podnikatele poskytuje Busyma mimo jiné také poskytuje profesionální poradenství.

Díky kompletní infrastruktuře, kontaktům a zkušenostem Busyman přijímá i projekty, které jsou zatím pouze na papíře. Jsou schopni začínajícím startupistům pomoci od A do Z. Každý projekt prověřují zvlášť, což je také zásluhou vysokého procenta uskutečněných investic.

Než je projekt „vpuštěn“ do světa a mezi investory, projde důkladnou kontrolou a přípravou, aby žádná otázka či připomínka ostřílených investorů začínající podnikatele nepřekvapila a byli schopni na ni adekvátně reagovat.

Busyman má nejenom široké portfolio zainvestovatelných projektů, ale také poměrně velkou síť potenciálních investorů, která čítá okolo 750 lidí. Zároveň se ale snaží o vysokou efektivitu – Busyman club sdružuje pouze cca 50 lidí, kteří mají přístup na Busyman days, které od ledna 2015 internetová platforma pořádá. Jedná se o prezentace nejzajímavějších projektů za poslední měsíc, na kterých se přímo setkávají členové klubu – investoři – se startupisty. V rámci Busyman clubu do startupů investovalo už 90 % členů – někteří i opakovaně.

Busyman má také své vlastní fondy Busyman Trust a Startup Knights, které jsou čas od času využity na investice do nadějných projektů. V roce 2016 se z těchto fondů realizovalo 9 investic. Pod ochranná křídla Busymana tak spadá např. srovnávací portál předškolních zařízení Topškolky, FairPlayAuto umožňující prodej prověřených automobilů mimo bazary nebo crowfundingový portál zprostředkovávající půjčky firmám Fingood a další.

(pel)