Všichni se smějí, jen Andrej Babiš (úplně vpravo, vzadu) ne. Asi ví proč. Celá tato partyzánská akce (sestavování vlády bez důvěry Sněmovny) zavání velkým průšvihem. A to má ještě na krku trestní stíhání.

Ministryně nové české vlády nešetřily úsměvy při cestě autobusem k hrobu TGM, kam se i s dalšími ministry vydali vykonat rituální poklonu, pomocí které se některé vlády snaží zlepšit image u veřejnosti. Zjevně v předtuše blížících se neúspěchů a možná i černého svědomí.

To by mělo hryzat především strůjce tohoto pokusu o krajně nestandardní postup, jež neodpovídá duchu ústavy.

Babišova vláda (podle Zemana je absolutně plnohodnotná) má ve Sněmovně podporu pouze svých vlastních poslanců (78 z 200) a její premiér se ani příliš nepokoušel dojednat vládu koaliční, která by měla šanci ve Sněmovně získat důvěru.

Záměrné sestavování menšinové vlády bez šance na získání důvěry Parlamentu vyvolává zásadní otázky týkající se jednak kvality Ústavy České republiky a jednak kvality vládních záměrů Andreje Babiše.

Ten  navíc pro svoje vládní extempore získal neomezenou podporu prezidenta Zemana, který veřejně označil menšinovou vládu, která nemá a nebude mít podporu Sněmovny, za PLNOHODNOTNOU, tedy s neomezeným mandátem konat cokoliv…