Britskou panovnici Alžbětu II. očkování proti koronaviru nebolelo. Oznámila to v internetovém on-line přenosu. Vyzvala přitom obyvatele Velké Británie, aby se také nechali očkovat. Očkování je podle ní rychlé. Ti, kdo váhají, by prý měli především myslet na ostatní. 

Královna Alžběta vyzvala v on-line přenosu občany Velké Británie, aby se nechali očkovat proti covidu-19.

Očkování je podle ní (v Británii) rychlé a bezbolestné.

Ti, kdo váhají, by podle panovnice měli především myslet na ostatní.

Královnu Alžbětu, které je 94 let, i jejího manžela prince Philipa (99 let), naočkoval první dávkou vakcíny rodinný lékař již letos v lednu.

„Když jste očkovaní, máte pocit jistoty, že jste chránění, což považuji za velmi důležité. Navíc jsem osobně zjistila, že to vůbec nebolí,“ podotkla britská královna.

„Bylo to velmi rychlé a dostala jsem množství dopisů od lidí, které velmi překvapilo, jak snadné bylo nechat se očkovat,“ uvedla královna Alžběta ve videu.

Ve Velké Británii  už bylo naočkováno první dávkou vakcíny téměř 18,7 milionů obyvatel. Druhou dávku dostalo 700 tisíc lidí. Spojené království má zhruba 67 milionů obyvatel.

Asi 11 až 15 % Britů s očkováním stále váhá. Nejčastěji se jedná o příslušníky etnických menšin nebo zastánce konspiračních teorií. (sfr)