Bundesligu v Česku vysílá TV DIGI.

DIGI TV získala vysílací práva na německou fotbalovou Bundesligu. Již tento víkend zahájí na kanálech DIGI Sport prvním přímým přenosem mezi třetí Borusií Dortmund a čtvrtým Eintrachtem Frankfurt její vysílání. Bundesliga rozšiřuje fotbalovou nabídku DIGI TV, která též vlastní exkluzivní vysílací práva na anglickou Premier League a španělskou La Ligu.

Český televizní operátor DIGI CZ, provozovatel satelitní i internetové televize DIGI TV, získal exkluzivní práva na vysílání německé fotbalové Bundesligy pro současnou a následující 3 sezóny až do roku 2021.

Vysílání přímých přenosů na DIGI TV odstartuje atraktivním zápasem mezi třetí Borusií Dortmund a čtvrtým Eintrachtem Frankfurt. Přenosy z Bundesligy budou diváci moci sledovat v HD kvalitě na stanicích DIGI Sport 2 HD a DIGI Sport 3 HD.

Obě sportovní stanice jsou součástí sportovních balíčků DIGI TV – doplňkového balíčku SPORT a samostatného balíčku SPORT PLUS.

DIGI TV je na českém trhu etablovaná jako satelitní televize a televize přes internet s kvalitním a exkluzivním sportovním obsahem, jakým jsou například fotbalové zápasy anglické Premier League, španělské La Ligy, tenisové turnaje ATP apod.

„Průběžně sledujeme a vyhodnocujeme zájem našich sportovních fanoušků a snažíme se přinášet program podle jejich přání,“ vysvětlil Vladimír Rusnák.

„Na českém televizním trhu od loňského podzimu Bundesliga chyběla. V nedávném diváckém průzkumu jsme si ověřili silný zájem našich diváků o německou fotbalovou ligu a jsme rádi, že jejím příznivcům žádané fotbalové přenosy nyní můžeme skutečně poskytnout,“ dodal k zakoupení exkluzivních vysílacích práv Vladimír Rusnák.

Z českého pohledu je nejzajímavějším klubem Werder Brémy. V jeho sestavě jsou: Jaroslav Drobný, Theodor Gebre Selassie, ale především skvělý brankář Jiří Pavlenka. Za TSG 1899 Hoffenheim pak hraje bývalý sparťan Pavel Kadeřábek. Za tým Herthu Berlín kope záložník Vladimír Darida a v Augsburgu Jiří Morávek, který se v lednu upsal ke kontraktu až do června 2020. (sfr)