Andrej Babiš sedící, mobilující před Kramářovou vilou, jejíž prohlídky se dne 7. 4. 2018 zúčastnilo přesně 567 občanů. "Pravdou třeba proti všem," prohlásil při této příležitosti.

Kramářovu vilu si první dubnovou sobotu prohlédlo 567 návštěvníků. Byl mezi nimi i premiér Andrej Babiš. Ten tuto historickou vilu, která slouží jako reprezentativní sídlo vládních premiérů, navštívil v dopoledních hodinách.

Zúčastnil se komentované prohlídky objektu a následně diskutoval s návštěvníky rezidence.

„Poloha vily je úžasná. Je tu asi nejkrásnější výhled na Prahu. Taky to heslo na balkóně mě fascinuje: Pravdou třeba proti všem. Karel Kramář je součástí naší historie, kterou je důležité si připomínat, hlavně v roce, kdy slavíme 100 let vzniku Československa,“ řekl premiér Babiš.

Vila pravidelně hostí významné světové státníky a je místem protokolárních přijetí předsedy vlády.

Důstojný nástupce Karla Kramáře, Andrej Babiš, před Kramářovou vilou.

Babiš tuto formální událost, jako jsou prohlídky vily pro návštěvníky, neváhal „prodat“ veřejnosti jako svůj specifický dárek Československu k jeho 100. výročí…

„Z podnětu předsedy vlády Andreje Babiše bude Kramářova vila, reprezentační prostor předsedy vlády, v roce 2018 otevřena od dubna do října každou sobotu. Zvýšený počet dnů otevřených dveří pro veřejnost oproti minulosti je dalším příspěvkem Úřadu vlády k jubilejnímu roku 100. výročí vzniku Československa,“ uvedl vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin. (sfr)